Araştırma İnceleme

Bitcoin piyasası

Bitcoin piyasası

 

Bitcoin piyasası inceleme firsatımız oldu. Bitcoin piyasası henüz Türkiye’ye tam yerleşmemiş. Bitcoin aslında çok hızlı yükseliş düşen bir sanal para birimidir.

 

1 coin alarak inceleme fırsatımız oldu. Sürekli grafikleri analizleri dikkate alarak yorumlar yapıldı. Gerçekten inceleme yapıldığında ise çok karlı bir piyasa ancak Türkiye’de tam sorun arkasında herhangi bir BDDK veya SPK denetiminin olmaması. Bitcoin piyasası herhangi bir dünyada arkasında Merkez Bankası bulundurmuyor. İşte Türk vatandaşının da sanırım korktuğu bu olması gerek.  Aldığınız coin’ler Türk şirketleri olsun yabancı şirketler olsun denetimi olmayan bir piyasa olduğu için sorun teşkil edebilir. İnsanların aslında yaptığımız anketlerde korkusu da bu yapılan incelemelerde. Para piyasasında insanlar nasıl olur da Göz altı piyasası olan İMKB 30 endeksinden korkar, aynı şekilde bitcoin’dede bu sorun var.

Bu sorun dışında incelemeler yapıldığında ise çok iyi analiz yapıldığında ciddi manada kar getirebiliyor. Borsada teknik ve temel analiz yaparken şirketin sermaye durumu, yönetim kurulu vb. durumları inceliyoruz. Ancak Bitcoin piyasası ise sadece bir sanal para birimine odaklanarak çok fazla aşırı diyelim detaylara girmenize gerek kalmıyor. Bitcoin piyasasında birçok kişilerle tanıştık ve fikirler aldık. Gerçekten bu işe kendini adamış insanlar gördük. Bitcoin piyasası geleceğin en çok tutulan para birimlerinden biri olmaya aday diyebilirim. Ancak belirtmiş olduğum gibi Türkiye’de belirli bir kitleye ulaşması için BDDK ve SPK onayından geçmesi şart görünüyor.

bitcoin aylık analiz

 

Türkiye’deki örnek bir Bitcoin alım satımı yapan bir şirketten alınan Bitcoin piyasasının 1 aylık analiz tablosunu ele aldık.

Grafik incelendiğinde ise ciddi manada çok hızlı değişimler görülmekte. Bitcoin piyasasına giriş yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle araştırma yaparak girmeleri daha sağlıklı olur. Bu her piyasada para piyasası olsun, sermaye piyasası olsun, mutlaka araştırma yapılarak piyasaya girilmelidir.

Bitcoin ile ilgili görüşmelere gelecek olursak, Bitcoin piyasası, geleceğin en büyük piyasa araçlarından birisi olarak görüyorum. Ancak belirtmiş olduğum gibi Türkiye’de yerleşmesi biraz zaman alabilir.

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar