Kripto Para Haberleri

Bitcoin iki para birimine bölünebilir

Bitcoin iki para birimine bölünebilir. Bitcoin madencileri, blockchain sisteminin yavaş işlemesi neticesinde ise önemli bir ayrım noktasıyla karşı karşıya kaldılar. Bitcoin Unlimited, bitcoini iki farklı para birimi haline getirebilir.

 

Son zamanlarda değerinin de yükselmesiyle birlikte belki de dünyanın en popüler dijital para birimi diyebileceğimiz bitcoin için her şey yolunda gidiyor gibi görünse de dijital para birimi kritik bir kararın eşiğinde. Bitcoinişlemlerinin temelinde kullanılan blockchain sistemi güvenli olduğu gerekçesiyle bitcoin madencileri için uzun yıllardır bir vazgeçilmez haline gelmişti ancak son bir yıl içinde bitcoin işlemlerinin artmasıyla birlikte sistemde onay bekleyen işlemlerin sayısı beş kat yükseldi ve bu sıkışıklık da kullanıcıların onaylama işlemlerini hızlandırmak için daha fazla ödeme yapmasına sebep oldu.

Bu sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin olarak ise uzun süredir yapılan tartışmaların sonrasında ise bitcoin madencileri ve işlem yapan diğer kişiler şu an ikiye bölünmüş durumda. Dünyanın en büyük bitcoin madencilik kurumu olan Antpool’un kurucusu olarak bilinen Wu Jihan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla beraberinde ise Bitcoin Unlimited sistemine geçeceklerini duyurdu ancak karşı düşüncedeki kişiler bu sistemin tehlikeli olabileceğini ve farklı çözüm önerileri sunulmasını istemekte.

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar