Kripto Para Haberleri

Bitcoin Endonezda yasaklandı

Bitcoin Endonezda yasaklandı

Bitcoin Endonezda yasaklandı. Endonezya para otoritesi, ödeme aracı olarak bitmiş paranın veya diğer sanal para birimlerinin kullanılmasını yasaklayan bir kural olacak.

 Pelarangan oleh Bank Indonesia (BI) tarafından yasaklanması teknoloji tabanlı finansal hizmetler (faillerine yöneliktir mali teknoloji dahil) e-ticaret Bitcoin kabul etmeme.

Sanal para işleme de yasaktır.

Banka Endonezya İletişim Ofisi Başkanı Agusman Zainal, BBC Endonezya’ya “Ödeme sistemi bağlamında bitoin geçerli bir ödeme aracı değil” dedi (7/12).

Agusman’a göre, 2016’da Banka Endonezya Ödeme İşlemi İşlemesinin Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte düzenlendiği doğrudur.

Bitcoin dijital para yaratıcısı bir Avustralya olduğu ortaya çıktı

Londra, Bitcoin için sigorta açtı

Malezya’nın merkez bankası Bitcoin’i tanımıyor

Sözleşmenin 34. Maddesi, “Ödeme Sunucusu Hizmetlerinin Sağlayıcısı (a) Sanal para birimini kullanarak ödeme işlemlerini yapmak ” yasaktır .

Tanımın bir kısmı, sanal para biriminin , madencilik yolu ile elde edilen para otoritesine ek olarak verilen dijital paradır . Diğer şeylerin Bitcoin, BlackCoin, Dash, Degecoin, litecoin, Namecoin, Nxt, Peercoin, primecoin, Dalgalı ve Ven Arasında.

Yasaklayan nedenlerini söz Banka Endonezya Agus Martowardojo Valisi rekabeti, risk denetimi ve tüketicinin korunması, ihtiyati ilkesini uygulamak korumak için olduğunu. Banka Endonezya Agus Martowardojo Valisi rekabeti, risk denetimi ve tüketicinin korunması korumak için Bitcoin yasaklandığını belirtti.
Agus, “tekfin (finansal teknoloji) sağlayıcıları, e-ticaret ve ödeme sistemi hizmet sağlayıcılarını sanal para birimini kullanıp işlemelerini ve sanal para birimini kullanarak işlemleri kolaylaştıran taraflarla çalışmasını yasaklıyoruz ” dedi.

Yasaklama, Agus’a para aklama, terörün finansmanı gibi suçları önleme ve Endonezya’da meşru ödeme aracı olarak rupinin egemenliğini sürdürme yönünde devam etti.


Reşat Gürsöz

Para piyasası araştırmacısı ve Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar