Kripto Para Haberleri

Bitcoin Cach ve Kraken destekle güçleniyor

Bitcoin Cach ve Kraken destekle güçleniyor.

 

Bitcoin Cash (BCC), geçen zaman içinde güçlenmeye devam ediyor. Kripto para borsaları Kraken ve Bithumb, gayri resmi olarak Ağustos itibariyle Bitcoin Cash (BCC)’i de listelemeye başlayacaklarını duyurusunda bulundu.

 

Kraken, Ağustos ayının ilk haftasında Bitcoin Cash’i listeleyeceğini ve ilgili kişilerin alım-satım yapabileceğini doğruladı. Yapılan açıklamanın gayri resmi olarak yapılmasınını nedeni olarak da Bitcoin Cash’in durumunun resmi olarak ne olacağı henüz net olmaması gösteriliyor.

Bitcoin Cach ve Kraken destekle güçleniyor

Yapılan açıklamada Bitcoin Cach ve Kraken destekle güçleniyora yer alan bilgide ise Ethereum sürecinde olduğu gibi Kraken müşterilerine BTC veya BCC ile işlem yapma imkanı sağlanacak fakat bölünme gerçekleştikten sonra karşı ataklara karşı güvenlik önlemi olarak bir kaç saat boyunca BTC ve BCC ile işlem yapılamayacağı belirtilmekte olduğu gözlendi.

Bithumb’da Bitcoin Cash’i destekleme konusunda kararını vermiş gibi görünmekte fakat bu konuda bunun beraberinde ise Kraken kadar net bir duruş sergilemiyor. Olası bir “hard fork” diye tabir edilen mecburi çatallanma durumunda BCC’yi 3 Ağustos itibariyle desteklemeye başlayacağını belirtmekte olan Bithumb, bölünme sırasında Bitcoin (BTC) mevzuatlarını ve para çekme işlemlerini de askıya alacağını belirtiyor. Ayrıca 1 Ağustos itibariyle BTC ticaretini Bitcoin Cash’i sisteme dahil edene kadar da durduracağını duyurusunda bulundu.

Bunun beraberinde ise ViaBTC’nin de aralarında bulunduğu kuruluşlar BCC’yi destekleyeceğini net olarak belirtirken, bir yandan da Coinbase ve GDAX gibi borsalar BCC’yi desteklememe kararı almış durumda. Bu süreç müşterilerinin canını sıkıyor gibi görünmekte.

Sonuç olarak 1 Ağustos‘da meydana gelmesi beklenen sert bölünme bu defa gerçekleşecek gibi görünüyor. Uzmanlar, sonuç ne olursa olsun, 1 Ağustos’ta üçüncü parti servislerde tuttuğunuz tüm bitcoinleri çekmenizi tavsiye etmekte olduğu gözlendi.

Bitcoin Fiyatları için Tıklayınız.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar