Kripto Para Haberleri

Bitcoin borsası hareketlenmeye geçti

Bitcoin borsası hareketlenmeye geçti

Bitcoin pazarı blockchain tabanından gelmekte olan dalgalanmalarla hareketli günler geçirmeye devam etmekte.

Bitcoin borsası hareketlenmeye geçti. Kraken, Euro tabanlı Bitcoin borsaları içinde yer alan en popülerlerden biri ve bu gücünü farklı para birimlerinde de göstermek istekte olduğu bilgisi geldi. Coinsetter’ın satın alınması Kraken’in dolar bazında para transferini kolaylaştıracak şekilde çünkü mevcut durumda Kraken’de dolar üzerinden takas yapabilmek için Lüksemburg’daki bir banka hesabına transfer etmeniz gerekmekte, bu da ekstra komisyon farkı anlamına gelmektedir.

Dolar bazında işlemlerin payı yüzdesel oranda 2’den düşük

Son 30 günün tablosuna bakılıp incelendiğinde ise Kraken’deki işlemlerin yüzdesel oranda ise 97,8’i Euro üzerinden gerçekleşmiş ve dolar takasının payı yüzde oranında 2’den daha az. Kraken, Coinsetter ile ABD ve Kanada’ya açılmış olacak olan ve dolar üzerinden bitcoin takasında elini güçlendirmiş olacak.

Coinsetter kullanıcılarının gelecek hafta Kraken hesaplarını kullanmaya başlayabileceği belirtilmekte. SynapsePay ile anlaşma yaparak 37 ABD eyalatinde işlem görmeye başlayacak olan Kraken’in henüz NewYork’ta işlem görebilmek işin gerekli olan BitLicense finansal lisansını alınmadığı da gelen haberler doğrultusunda.

BTCTurk’e fiyat çizelgesine ve analizine göre Kasım ayında yaklaşık olarak 1400 TL’yi gören 1 bitcoin, son günlerdeki değer kaybetmesiyle şu anda 1200 TL’nin altında işlem görmeye devam ediyor.

 

Yabancılar tahvil sattı, hisse aldı


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar