Kripto Para Haberleri

Bitcoin 8 ayın dibinde

Bitcoin 8 ayın dibinde

Bitcoin’in piyasa değeri 5 bin 790 dolara kadar gerileme gösterdi. Dünyanın en popüler sanal para birimi Bitcoin’in değeri 5 bin 800 doların altına gerileyerek kasım ayından bu yana en düşük rakamını gördü.

Sanal para birimi Bitcoin’in değeri bugün 5 bin 790 dolara kadar gerilerken, 12 Kasım’dan beri en düşük seviyesini kaydetti.

Dün yüzde olarak 4,5 değer kaybı yaşayan Bitcoin, salı günü de yüzde 2,7 düşüş göstermişti.

Bitcoin, 2017’de altın yılını yaşayarak değeri yüzde bin 300’ün üzerinde yükselmiş ve 17 Aralık’ta 19 bin 892 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek rakamını yükseltti.

Söz konusu tarihten bugüne kadar yüzde 71 değer kaybeden Bitcoin’in, sene başından bu yana yaşadığı değer kaybı ise yüzde 58 olarak görüldü.

Uzmanlar, Bitcoin ve diğer sanal para birimleriyle ilgili olarak güvenlik ve regülasyon hakkındaki belirsizliklerin dünya genelindeki yatırım bankalarını ve büyük yatırımcıları kaygılandırmaya devam ettiğini belirtiyor.

Güney Kore’de 10 gün önce ülkenin önde gelen kripto para borsalarında olan Bithumb’dan 35 milyar won (yaklaşık 150 milyon lira) değerinde dijital varlığın çalındığı bildirilmişti.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar