Nedir?
Neler Oluyor?

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı nelerdir? Beden dili hareketlerin anlamı nedir? Eller ve hareketlerin anlamı nelerdir? Bu yazımızda ise beden diline ait olarak ellerin ve hareketlerin anlamı nelerdir? İncelemesini yapacağız.

Beden dilinde ellerin anlamı

Beden dilinde el hareketlerinin anlamı
Beden dilinde el hareketlerinin anlamı

Beden dilinde ellerin anlamı nelerdir? Birçoğumuz karşımızdaki konuşmadan öncesinde beden diline bakarız ve hareketlerini inceleriz. Bunu günlük yaşantımızda konu ve sektör ne olursa olursun inceleme yaparız. Beden dilinde peki ellerin anlamı ne kadar önemli? Bir kişi konuşma sırasında ellerini vücuduna doğru yaklaştırmakta ise bu kişinin güvensiz olduğunu ve aşırı şekilde gergin olduğunu gösterir. İnsanlar ne kadar çok konuşma yaparsa yapsın ancak içlerinde bir güvensizlik yer almaktadır. Alanında uzman kişiler bile zorlandıkları bir durum meydana geldiği zaman ellerini bedenlerine doğru çekmektedir. Bu güvensizlik duygusu kişinin konuşmasının yavaşlamasına neden olmaktadır. Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı olarak yer almaktadır.

Beden dilinde el hareketlerinin anlamı

Beden dilinde el hareketlerinin anlamı Avuçlar yere bakıyorsa kişi hâkimiyet bende, siz bana tabisiniz demek istemektedir. Bu hareket Hitlerin meşhur hareketi olarak bilinir. Bu hareketiyle Hitler, herkesin kendisine tabi olduğunu ve hâkimiyetin kendisinde olduğunu belirtmektedir. Burada bu hareketi yapan kişi, karşısındaki kişiye sen benim elimin altındasın yani hâkimiyetimin altındasın demek istemektedir. Bir topluluğun karşısında, çok gürültü olduğunda kişi hiçbir şey söylemeden avuçları yere bakacak şekilde kolunu uzatarak yukarıdan aşağıya doğru indirdiği takdirde insanlar konuşmayı kesmektedir ve bu hareketi yapan kişiyi dinlerler.

Kadın ve Erkeklerin Beden Dili Farklı Mıdır?

Beden dili ellerin anlamı
Beden dili ellerin anlamı

Kadın ve Erkeklerin Beden Dili Farklı Mıdır? Bu yıllarda sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki gerçekten kadın ve erkeklerin beden dilleri farklı mıdır?

*Herkes saçlarıyla oynamaktadır ancak kadınlarda bunun süresi biraz daha uzun olarak yer almaktadır.

*Erkekler ve kadınlar yapılan incelemede ise stres altındaki zamanlarda alt dudaklarını ısırırlar ve ağız kuruluğu yaşarlar ya da cazibeyi hissettikleri anda dudaklarını yalarlar. Fakat bu durum kadınlarda daha uzun süreli ve daha gözlemlenebilir bir haldedir. Yani biraz daha sık ve devamlı olarak görülmektedir.

*Bütün resme daha iyi odaklanabildikleri için kadınlar birisini dinlerken erkeklerden daha çok başlarını eğmekte oldukları yapılan incelemede görülmüştür. Örnek verecek olursak iki erkek restoranda oturduğunda karşılıklı oturmayı tercih ederken kadınlar daha çok yan yana oturmayı tercih etmekte oldukları görülmüştür.

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı

Beden Dilinde Eller ve Hareketlerin Anlamı nelerdir? Beden dili hareketlerin anlamı nedir? Eller ve hareketlerin anlamı nelerdir?

Kullanıcı Oyu: 4.65 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar