Yaşam

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir?

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir?

 

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir? Bu makalemizde baş ağrısı nedenleri üzerinde duracağız, belki de yanlış beslenme yanlış ortamlar ve kötü alışkanların neden olduğu baş ağrısını gidermek için uygulanabilir pratik yollar göstereceğiz. Baş ağrısı örneğin, peynir, çikolata, kola veya çok fazla yağ içeren gıdaların tüketimine bağlı olabilir. Bu yiyecek ve içecekler çok miktarda kolesterol içerir. Baskıya artan bir eğilimle, düşük kolesterol diyetine geçmek daha iyidir. Çünkü yüksek kolesterol baş ağrısın nedenidir. Yemek yememek ya da düzenli zamanlarda yememek de baş ağrısı nedenidir. Yeterli sıvı almamak da baş ağrısı yapar. Kilo kaybı veya gençleşmek için bir sürü sıvı içmek gerekli değildir. Önemli olan, tüketilen sıvı miktarı değil, hücrelerdeki ve hücre içi boşluğundaki dağılımının doğruluğu konsantrasyonun gradyen (oran) oranıdır.

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir?

Bu oran ihlal edilirse, geniş sıvı alımı ile ağırlaşan şişme olur. Serebrovasküler rahatsızlıktan şikayet eden kişiler intrakranyal basıncın artmasına neden olabilir, bu da bir baş ağrısı oluşturur. Aşırı dozlarda alınıyorsa Özellikle tehlikeli D Grubu vitaminlerin aşırı dozu şiddetli baş ağrısı yapabilir. Baş ağrısı için kullanılan ilaçlar bile vücudun paradoksal reaksiyonu olarak adlandırılan baş ağrısına neden olabilir. Onları almanız kesinlikle bir doktorun reçete etmesi ile mümkün olmalıdır. Stres; bir numaralı baş ağrısı nedenlerindendir. Stres,  bir insana kesinlikle yarar sağlamaz. Vücudun tüm organlarını hücrelerini olumsuz etkiler. Stressiz ya da daha az stresli bir yaşam seçmek gerekir. Alkol gibi zararlı alışkanlıklar baş ağrılarının en temel nedenlerindendir.

Sigara içmek de baş ağrılarının sebebi değil ama artmasına destek olur. Yastığınızın aşırı yüksek ya da alçak olması da yine baş ağrılarına neden olabilir. Aşırı çalışma ve uyku eksikliği mutlaka vücudun dengesini bozar ve bağ ağrısı ile kendini gösterir.

Cinsel aktivite veya orgazm eksikliği de yine bağ ağrısı nedenleri arasındadır. Aşırı cinsel aktiviteler de baş ağrısı nedeni olabilir. Oldukça gelişmiş cinselliğe sahip kişiler için bu gerçek bir sorun olabilir. Bu gerçek, seks hormonlarının baş ağrısı başlangıcı mekanizmasına karıştığını gösterir. Hem kadınlar hem erkekler zarar görebilir.

Bir bilgisayarda çalışırken gözleri de içeren basit egzersizler yapın saat başında kendinize 5 dakika ayırarak fiziksel egzersiz yapın.

Baş Ağrısına Çareler

Orta ve hafif baş ağrılarına basit çözümler ortaya atılabilir. Ense tarafına ya da alın kısmına soğutulmuş bir lahana yaprağı ağrıyı hafifletir. Ne yazık ki, baş ağrısı tedavisi, başlıca semptomatik, sebeplerini ortadan kaldırmaz. Bununla birlikte, bir doktor olmadan yapamaz! Baş ağrılarının nedeni genellikle psikosomatik yüzeydedir. Gevşeme için özel egzersizler yapın. Doktorunuzdan bu egzersizleri göstermesini isteyin. Ağrıdan kurtulmak için asetilsalisilik asit , parasetamol veya ibuprofen gibi OTC ağrı kesicileri kullanabilirsiniz ancak ilaçların yan etkileri vardır.

Bu tür ilaçların çok sık kullanılması geri tepme etkisi olarak ortaya çıkabilir ve baş ağrısı tekrar görünür. Çocuklar asetilsalisilik asit ( aspirin) verilmemelidir, t. Reye sendromu (Hepatolentiküler sendromu) adı verilen tehlikeli bir duruma yol açabilir. Sakin, karanlık bir odada rahatlayın, dinlenin ya da uyuyun, başınızı dik tutmaya çalışın. Acıyı hafifletmek için başınıza serin bir sıkıştırıcı uygulayın. Serin bir duş alabilirsiniz. Boyun ve omuz kaslarınıza masaj yaptırarak rahatlayabilirsiniz.

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir?

Baş Ağrısı Neden Olur Çareleri Nelerdir? Bu makalemizde baş ağrısı nedenleri üzerinde duracağız, belki de yanlış beslenme yanlış ortamlar ve kötü alışkanların neden olduğu baş ağrısını gidermek için uygulanabilir pratik yollar göstereceğiz.

Toplam Oy Oy vermek ister misin?

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar