Kripto Para Haberleri

Bankacı 1.5 milyon TL ile kaçtı

Bankacı 1.5 milyon TL ile kaçtı

Trabzon’un Çaykara İlçesi’ndeki bir bankada çalışmakta olan 36 yaşındaki M.G., iddiaya göre daha önce tarım kredisi çekmekte olan çiftçilere ait bilgilerle yeni krediler aldı, kredi çeken bazı kişilerden almış olduğu kredi ödemelerini de hesaplara yatırmadı. İlk belirlemelere göre yaklaşık olarak 1.5 milyon liralık vurgun yaptığı ileri sürülmekte olan M.G.’nin Batum’a kaçtığı sanılıyor.

Olay, bir kamu bankasında gerçekleştiği Çaykara şubesinde meydana geldi. Banka şubesinde kredi uzmanı olarak çalışmakta olan M.G.’nin 6 Ocak Çarşamba günü, kimseye birşey söylemeden ve sonrasında ise ortadan kaybolması sonrasında banka yetkilileri şüphelenerek hesaplarda inceleme başlatmış oldu. Yapılan inceleme sonrasında, bankada daha önce düşük miktarlarda tarım kredisi kullanmakta olan kişilerin bilgilerini kullanan M.G.’nin bu kişiler adına yüklü rakamlarda kredi çektiği, Uzungöl’de turizm kredisi kullanan işletmecilere verilen kredi bedellerini de tahsil etmesine rağmen bunun yanında ise hesaplara yatırmadığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Artvin nüfusuna kayıtlı olduğu bilgiler arasında gelen M.G.’nin Batum’a kaçtığı tahmin ediliyor.

BANKA ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

M.G.’nin ortadan kaybolmasından sonra, ilçe halkı hesaplarında paralarını göremeyince soluğu bankada aldı. Konuyla ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuranlar arasında Uzungöl’deki turizm işletmecilerinden ilçe esnafına kadar çok sayıda mağdur bulunurken, banka önünde uzun kuyruklar oluştu.

İŞLEMLER İNCELENİYOR

Bunun yanısıra, M.G.’nin bankada çalışmaya başladığı günden bu zamana yaptığı tüm işlemler ve hesap hareketleri de incelemeye alınmış oldu. Bankanın müfettişleri de dolandırıcılık olayının yaşandığı şubede inceleme başlatılmış olundu. İlk belirlemelere göre yaklaşık 1.5 milyon liralık dolandırıcılık olayı meydana geldiği ancak kesin rakamın incelemelerin tamamlanması sonrasında ortaya çıkacağı açıklandı.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar