Avustralya’dan Bitcoin ve Kripto için vergi düzenlemesi

0
454
Bitcoin
Avustralya’dan Bitcoin ve Kripto için vergi düzenlemesi

Avustralya’dan Bitcoin ve Kripto için vergi düzenlemesi

AVUSTRALYA BİTCOİN VE KRİPTO PARA ÜZERİNDE OLAN ÇİFTE VERGİYİ KALDIRIYOR

Avustralya’dan Bitcoin ve Kripto için vergi düzenlemesi geldi. Avustralya hükümeti nihayet kesin olarak bunun beraberinde ise Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki çifte vergilendirmeye yasal olarak bir son vermiş oldu. Bu tasarı geçtiğimiz yıl vaat edildiği gibi 1 Temmuz’a geriye dönük olarak uygulanmış olacak.

Avustralya malları ve hizmet vergisine göre yer alan haberde ise, bu proje Bitcoin ve diğer kripto paraların alımlarının vergilenmesine son veriyor. Çifte vergi standardının kaldırılması ile ilgili açıklama ise şöyle geçti;

 

“Şu anda, dijital para birimlerini kullananlar GST’ye etkili bir şekilde iki kez katlanabiliyor.İlki dijital para birimini satın alırken, ikincisiyse GST’ye tabi olan diğer mal ve hizmetler karşılığı kullanımında.Bu tasarı, Avustralyalıların dijital para birimlerini alırken artık GST’den tahsil edilmemesini ve fiziksel para ile aynı şekilde muamele görmesini sağlayacak.”

Avustralya hükümeti, bu tasarıyla beraber Fintech‘in ülkeye daha fazla yatırım yapmasını sağlayacağının tahminleri arasında yer alıyor.

Çin hükümeti ICO ve kripto para birimlerini baskısı altına almaya çalışırken Avustralya hükümeti finansal açıdan gerçekleşen değişimi benimsemeye çalışıyor.

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

0
like
1
love
27
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

Finanspara Forum

CEVAP VER