Kripto Para Haberleri

Augur nedir? Nasıl çalışır ne işe yarar?

Augur nedir? Nasıl çalışır ne işe yarar?

Augur nedir?

 Augur nedir? Nasıl çalışır ne işe yarar? Augur , kendi talimatları REP üzerinde çalışan geleceğe yönelik bir arama motoru oluşturmak için kalabalıkların bilgeliğini kullanan, Ethereum merkezli tahsissiz tahmine dayalı bir pazar. Augur, kullanıcıların sahip olabilecekleri spesifik sorular için pazarlarını oluşturmalarına ve ticaret alımlarından kar elde etmelerine izin verirken, kullanıcıların gelecekteki bir olayın sonucuyla ilgili olumlu ya da olumsuz hisse satın almalarını sağlar.

Augur nasıl çalışır?

Augur nasıl çalışır? Her paylaşımın değeri bir dolara kadar çıkar; bu nedenle, olumsuz bir pay 50 sent değerinde ve pozitif bir pay 50 sent değerinde ise, söz konusu olayın platforma göre doğru veya yanlış olma ihtimali 50/50 olur. Olayın gerçekleştiği ispatlanırsa, pozitif hissedarlar satın alınan her hisse için bir dolar alacaklardır. Bir piyasayla ilgili mevcut piyasa fiyatı, bir olayın gerçekleşme ihtimalinin tahminidir.

Olay gerçekleşene kadar paylaşım serbestisi olan Augur değişiminde bulunabileceği için, kullanıcılar olay gerçekleşene kadar paylaşmaya devam etmek zorunda kalmazlar .

Pazar yaratıcıları için bir gelir kaynağı sağlamak ve spekülatörler için eğlence sağlamak dışında, Augur, kalabalık konseptinin bilgeliğinden yararlanarak bir başka kullanışlı özellik sunuyor ( eğer aynı soruyu çok sayıda kişiye sorarsanız, ortalama cevap her zaman çok uzakta olacak) daha doğru o zaman bir uzman tarafından sağlanan cevap), bu Augur geleceğin arama motoru olarak kullanılabilir anlamına gelir.

Bununla birlikte, tahmin kavramı piyasaları bir süre civarında olduğu için bu konsept yeni değildir, ancak Augur ilk merkezden bağımsız olanıdır, yani kullanıcıların olayların sonucunu bildirmek için merkezi bir otoriteye güvenmeleri gerekmez; tek bir başarısızlık noktasıdır ve pazarı yanlışlara veya doğrudan manipülasyona açık bırakır. Augur ile binlerce REP simgesi sahibi bu sonucu doğrulayacak ve manipülasyon veya hata imkânsız hale gelecektir.

Herkes, hisse için ilk fonlama ve likidite sağlayarak, olaydan bağımsız olarak gelecekteki bir etkinlik için bir pazar yaratabilir. Pazar yaratıcıları, kullanıcıların o etkinlik için hisse alması ve satması nedeniyle piyasanın oluşturduğu ücretlerden para yardımı alır.

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Augur nedir? Nasıl çalışır ne işe yarar?

Augur , kendi talimatları REP üzerinde çalışan geleceğe yönelik bir arama motoru oluşturmak için kalabalıkların bilgeliğini kullanan, Ethereum merkezli tahsissiz tahmine dayalı bir pazar.

User Rating: Be the first one !

Reşat Gürsöz

Para piyasası araştırmacısı ve Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar