Ekonomi Haberleri

Araplarla önemli anlaşma

Dünyada “irregular” olarak varlığını sürdüren birçok ülkenin “regular” konuma geçtiğini, yani küresel sermayeye teslim olduklarını belirten Yiğit Bulut, Türkiye’nin ise dikleşmeden dik durduğunu söyledi. Bulut, İran’ın teslim olmasının ise Türkiye aleyhine bir durum olmayacağını, aksine Türkiye’nin önemini daha da öne çıkaracağını sözlerine ekledi.

Dün Aselsan ile Suudi şirketler arasında imzalanan anlaşma ile ilgili açıklama yapanYiğit Bulut, “dün itibariyle Amerika’dan başka kimsenin giremediği Suudi Arabistan’a Türkiye girmeyi başarmıştır” dediği belirtildi.

Yiğit Bulut yapmış olduğu açıklamasında:

“Sadece, bu 1 hafta içinde çok önemli şeyler gerçekleşti. Komşumuz İran, Yunanistan ve sonrasında dünyada “irregular olarak”, yani “düzensiz” şekilde belirtilecek bazı devlet ve liderlerde ciddi manada bir teslimiyet oranının yükseldiğini gözlemledik. İran lideri ne kadar “bu bizim açımızdan şöyle iyi, bu şekilde iyi” dese de, ben onların hiçbirine inanmıyorum.

Yine aynı durumda, benim sosyal medyada, TV’lerde ve gazetede yapmış olduğum konuşmalar bulunuyor. İran’da bu kişi seçildiği anda İran’ın ABD ile, İngiltere ile yakınlaşacağını, seçilmesini takip eden bir saat içinde belirtmiştim. Hepsi duruyor internet ile sosyal medyada.” Demesi dikkat çekti.

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar