Teknoloji Haberleri

Apple Store Temmuz ayında rekor kırdı

Apple Store Temmuz ayında rekor kırdı

 

 

Apple CEO’su olarak görev Tim Cook, firmanın mobil uygulama mağazası App Store’un Temmuz ayında rekor kırdığını duyurusunda bulundu.

 
Apple CEO’su olarak görev yapan Tim Cook, firmanın mobil uygulama mağazası App Store’un Temmuz ayında rekor kırdığını duyurusunda bulundu. Fenomen oyun Pokemon Go’nun bu rekorda nasıl bir etkisi olduğu bilinmez ama, Cook geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweet’te Temmuz ayının App Store tarihindeki en iyi ay olduğunu açıklaması yaptı.
Cook tarafından paylaşılan daha sonraki tweet’te de yer alan App Store’un 2008’de açıldığı tarihten beri geliştiricilerin bu dijital pazardan ise 50 milyar doları aşkın bir gelir elde ettikleri belirtilmiş olundu.
Temmuz ayının bu rekoru nasıl kırdığına dair ayrıntılı olarak ise bir açıklama yapılmasa da, bunda Pokemon Go’nun iOS uygulamasının önemli bir rol oynadığını tahmin etmek zor değil. Zira Nintendo ve Niantic ortak yapımı olan uygulama 6 Temmuz’da yayınlandığı tarihten beri şimdiye kadar en çok ilgi görmekte olan uygulama olmayı başarmış oldu.

[poll id=”3″] [easy-tweet tweet=”Apple Store Temmuz ayında rekor kırdı” user=”finansparacom” hashtags=”apple”]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar