Teknoloji Haberleri

Apple Pay Çin’de kullanıma sunuluyor

Apple Pay Çin’de kullanıma sunuluyor.

 

Apple’ın ödeme sistemi Apple Pay sonunda Çin Seddi’ni aşmayı başarmış oldu. Apple Pay bugünden itibaren sonrasında Çin’de kullanıma sunulacak.

 

 

 

IT ve finans endüstrisindeki kaynaklara göre Apple Pay bugünden itibaren Çin’de kullanıma sunulacak.Aylardır Apple, mobil ödeme sistemini Çin’de aktif etmek için uğraşıyordu. Birçok üst düzey Apple yöneticisi Çin’e gidip gelmiş oldu.

Raporda Apple’ın 19 farklı Çin bankasıyla el sıkıştığı belirtiliyor. Kaynaklara göre bankaların pozisyonları Apple’ın Çin’in altyapısında sağlam bir şekilde yayıldığını gösteriliyor. Bu durumun asıl sebebi ise Apple’ın AliPay ve diğer ödeme sistemleriyle olan rekabeti. AliPay birçok online işletme ile ortaklığa girişti.

Apple Pay’in nasıl kullanılacağını gösteren etkileyici bir videonun da hazırlandığı raporda dipnot olarak düşülmüş olmuş durumda. Tüm bunlarla birlikte farklı bir kayapa dayandırılan başka bir raporda da Apple Pay’in Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde kullanılmasına dair hazırlıkların da başladığı iddia edilmekte. Anlaşılan Apple mobil ödeme sistemini farklı ülkelere getirmeye kararlı olarak görünüyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar