Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Apple manyetik telefon şarjı getiriyor

 

Apple manyetik telefon şarjı getiriyor

 

 

Apple manyetik telefon şarjı ile ilgili bir patente sahip olmakta. Sistem hayata geçmesi bekleniyor.

Apple marka laptopların en önemli özelliklerinden biri de MagSafe. Manyetik şarj sistemini firma laptoplarında zaten kullanılmakta ve kabloya takılma durumunda bilgisayarınızın tepetaklak olması engellenmiş oluyor artık. Manyetik telefon şarjı bu durumda hayal gibi görünmemekte olduğu gözlendi.

Apple şu ana kadar böyle bir ürün çıkarmış değil ancak bunun beraberinde aldığı patente bakılırsa bu fikri oldukça benimsemiş durumda. Patente göre bir çok soket tek bir manyetik konjektöre bağlanabilecek olduğu gözlendi. Bunun anlamı tek bir adaptör ile tüm Apple cihazlarınızı şarj edebilecek olmamız gerekiyor.

 

Şu anda mevcut olan MagSafe şarj bağlantısı ile beraberinde ise yalnızca elektrik iletilebiliyor. Alınan patent uygulamaya geçerse yapılacak tek bir bağlantı ile hem elektrik hem de veri aktarımı yapmak mümkün olacağı gelen haberler arasında.

Bildiğiniz gibi büyük firmalar her fikre ait patenti ellerinde bulundurmayı tercih ediyorlar. Bu patent 2014 yılında alınmıştı ancak henüz hayata geçmedi. Her alınan patent uygulanacak diye bir şart yok artık. Yine de bu faydalı projenin hayata geçmesi hepimiz için kolaylık olacaktır. Apple’ın Yeni Şarj Aleti Çok Daha Hızlı

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar