Teknoloji Haberleri

Apple, Google Cloud Kullanmaya başlıyor

 

Apple, Google Cloud Kullanmaya başlıyor.

 

 

 

Hali hazırda yer alan kendi internet altyapısını kullanmakta olan Apple, iCloud’un bir bölümü için kendi sunucuları için Google Cloud hizmetini kullanma kararı aldı…

 

Apple, Google Cloud Kullanacak
Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından biri olarak bilinen Apple, sektörün bir diğer dev şirketi olarak bilinen Google ile anlaşma aşamasında. Normalde oldukça kaliteli bir altyapıya sahip olan firma, açıklanan bilgilere göre fotoğraf yedekleme hizmeti olarak bilinen iCloud için Google Cloud servisinden faydalanacak. Yedekleme alanı açısından bir bölümü tamamen Google’dan alacak olan şirket, bu sayede hem hız hem de geniş yer gibi özellikleri de kullanıcılarına sunum yapılmış olacak. Hatta bu konuda yer alan haberlerde ve bilgilerde ise, iki dev şirketin orta bir paydada buluştuğunu ve dev bir anlaşma için imzaların atıldığını kanıtlar nitelikte yer aldığı görüldü.

Amazon Web Servisleri üzerinden taşınacağı söylenmekte olan iCloud’un bir bölümü Google Cloud hizmeti içerisine aktarılmış olacağı görüldü. Bunun adına anlaşmaya varan devamında ise Apple ve Google ikilisinin 400 ile 600 milyon dolar arasında bir anlaşmaya imza attığı bildirilmiş olundu. iCloud hizmeti için hali hazırda kendi sunucularını, AWS’yi ve Microsoft Azure platformunu kullanmakta olan şirket, bu sayede Google Cloud’un da gücünden yararlanarak bir nevi daha da iyi bir işleyişe sahip olmaya başlamış olacaklar.

Şu anda kendi sunucularında Spotify ve bunun gibi dev şirketlerin verilerini barındırmakta olan Google, açıkçası gün geçtikçe daha da geniş bir veri ağına sahip olacağı gözleniyor. Nitekim iCloud verilerinin bir bölümünü de bünyesinde taşıyacak olan firma, bir hayli büyük ve rekor boyutlarda alanı kullanıma açmış olacak bilgisi yer aldı.

 

Rus bankalarına hacker sorunu


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar