Teknoloji Haberleri

Apple A11X işlemcisi ile geliyor

Apple A11X işlemcisi ile geliyor

 

Apple A11X işlemcisi ile geliyor. Apple’ın Eylül ayında tanımını gerçekleştirmiş olduğu iPhone X ve iPhone 8 modellerinde yer vermiş olduğu A11 Bionic yonga setinin beraberinde ise, günümüz mobil cihaz sektörünün en güçlü işlemcilerden birisi olduğu ise bir gerçek

iPhone X performansı rakip şuan bir rakip tanımıyor.  A11 Bionic çip özellikleri ise Apple tasarımı özel GPU ile birlikte güçlü bir tablo çizmekte olan 10 nm üretimi yeni A11 Bionic, 64-bit mimariye ve 4.3 milyar transistöre sahip olduğu gözlendi.
Mobil işlemciler konusunda başarısı tartışmasız olan Apple, iPhone ve iPad modellerinde yer verdiği A serisi işlemcileri ile son yıllarda performans konusunda birçok kullanıcıyı memnun etti.

Apple A11X sekiz çekirdekli bir işletim sistemi olacak!
Bu kapsamda ilkbahar döneminde yeni iPad modelleri ile birlikte iPhone’da kullandığı en yeni yonga setinin X versiyonunu duyurusunda bulunan Apple, son günlerde yeni A11X işlemcisi üzerinde yoğun çalışmalar yapılıyor.

2018 iPad Pro – Apple A11X ile geliyor
Apple çok güçlü bir işletim sistemi olarak A11X ile dev bir adım atmayı planlıyor. Şirkete yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre yer alan haberde ise, teknoloji devinin ilk sekiz çekirdekli işlemcisi olma özelliğini taşıyacak olan Apple A11X, TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci üzerine inşa edilmiş olacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar