Teknoloji Haberleri

Apple 3 yeni iPhone çıkarma hazırlık aşamasında

Apple 3 yeni iPhone çıkarma hazırlık aşamasında

Apple 3 yeni iPhone çıkarma hazırlık aşamasında. Apple`ın üç yeni iPhone modeli çıkarmaya hazırlanmış olduğu, aralarında ise şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte bir iPhone modeli olduğu belirtilmiş olundu.

Apple bugüne kadar çıkardığı en büyük ekrana sahip iPhone modelini bu yıl içinde piyasaya sürecek. Apple aynı zamanda iPhone X’in geliştirilmiş modeli ile birlikte, bazı önemli özelliklerini taşıyan daha ucuz bir başka modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Konuya yakın kaynakların Bloomberg’e vermiş olduğu bilgiye göre; Apple’ın üreticilerle yeni modellerin üretim testine başladığını, yeni modellerin bu sonbaharda piyasaya sürülebileceğini belirtti. Kaynaklar Apple’ın planlarının değişebileceğine dikkat çekti. Loup Ventures kurucusu Gene Munster, “iPhone 6’da da örneğini gördüğümüz gibi ekran boyutunda gerçekleşebilecek güncellemenin karşılığı var. Daha büyük ekranlı yeni iPhone modeli olan Apple’a iPhone 6’da olduğu gibi bir büyüme ivmesi sağlayabilir” diye açıklamada bulundu.

Dijital ihracat dönemini başladı

Munster, “Apple’ın mevcut iPhone müşteri tabanı yüzde 10 artış yaşayabilir. En büyük satış sıçramasının Asya’da görülmesi muhtemel” diye konuşmada bulundu. Apple’ın büyük ekranlı iPhone modelinin 6,5 inç ekrana yakın olması beklentiler arasında yer alıyor. Telefonun fiziksel boyutu iPhone 8 Plus gibi olacak ancak iPhone X’in köşelere kadar yayılan “tam ekran” teknolojisinin kullanılmasıyla ekran boyutunun mevcut telefonların en büyüğü olması beklentiler arasında yer alıyor. Büyük boyutlu iPhone’un iPhone 8 Plus gibi bazı uygulamalarda ekranı bölmeye imkan tanıması beklentiler arasında yer alıyor. Üç yeni modelin iOS 12 adı verilmesi beklenen yenilenmiş işletim sistemini kullanması bekleniyor. Ucuz modelde ise yüz tanıma ve tam ekran teknolojilerinin kullanılması beklentiler arasında yer alıyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar