Teknoloji Haberleri

Anroid Pay alanı giderek genişliyor

Anroid Pay alanı giderek genişliyor. Yaşanan gelişmelere bakacak olursak Android Pay için beş yeni ülke daha hizmet listesine eklendiği açıklanmasında bulundu.

 
Android Pay hakkında yepyeni haberler ve iddialar yer alıyor. Google I / O 2017 etkinliği sırasında, Android Pay‘i daha fazla kullanıcıya ulaştıracaklarını açıklayan Google yetkilileri, hizmet listesine beş yeni ülkenin daha eklendiğini duyurusunda bulundu.

 
Android Pay, daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor!
Google bu yeni beş ülkede henüz ne zaman hizmete gireceklerini açıklamadı, fakat bu yeni ülkeleri gün yüzüne çıkarttı. Bu ülkeler, Tayvan, Rusya, Brezilya, Kanada ve İspanya olarak belirtilmiş olundu.
Yeni eklenecek ülkeler ile birlikte hizmet verdiği ülkelerin sayısını 15’e çıkartacak olan Google, Android Pay‘i ilerleyen günlerde ise bunun beraberinde daha fazla pazarda aktif edeceklerinin de sinyalini vermiş oldu.
Ayrıca bunun beraberinde ise Google, Mastercard ve Visa kullanıcılarına sunduğu bu hizmeti, Ekim ayında PayPal kullanıcılarına da sunmayı düşündüklerini de açıklaması yapıldı. Böylece PayPal kullanıcıları da mobil üzerinden rahatlıkla ödeme yapabilecek ve hizmeti aktif olarak kullanım sağlayabilecekler.
Henüz Android Pay‘in ülkemizde ne zaman hizmete gireceği hakkında bir fikrimiz yok. Ancak Google, daha fazla ülkenin pazarına açılmayı düşünüyor. Böylelikle, ülkemizde de en kısa süre içinde Android Pay hizmeti ile baş başa kalacağımızı tahmin etmekteyiz.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar