Teknoloji Haberleri

Amazon Türkiye’de ne zaman hizmete girecek?

Amazon Türkiye’de ne zaman hizmete girecek?

Amazon Türkiye’de ne zaman hizmete girecek? ABD merkezli e-Ticaret devi olarak bilinen Amazon’un Türkiye’ye geliş tarihi ne zaman? Online alışveriş devi olarak bilinen Amazon’un Türkiye operasyonları için İstanbul’un kent merkezinde yer baktığı belirtilmiş olundu. Şirketin Türkiye’ye gelişinin bu yılın sonlarına doğru gerçekleşmesi beklentiler arasında yer almakta.

Amazon Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Amazon Türkiye’ye ne zaman geliyor? Şirkete yakın kaynaklara göre yer alan haberde ise, Amazon, küresel bir gayrimenkul danışmanlığı firmasına 6 ay önce İstanbul’da yer bakması için talimat vermiş oldu. Şirket İstanbul’da özellikle kent merkezinde yer arıyor. Verilen bilgiye göre şirket operasyonları için 4-5 bin metrekareyi bulan bir alan arıyor. Şirketin 2018 sonuna kadar operasyonlarına başlaması beklentiler arasında yer almakta.

Girdiği ülkelere o ülkenin en büyük e-ticaret platformunu satın alan Amazon’un Türkiye’de de Hepsiburada’yı satın alacağı iddialar arasında yer almıştı.

Amazon’un Türkiye’deki faaliyetlerine ise mart ayı sonunda büyük bir lansmanla başlaması beklentiler arasında yer alıyor. Toptancı ve satıcılara yer alan bilgilendirme de ise “Mart ayı için hazırlık” olun çağrısı yapan firmanın belirli ürün kategorisinde test satışlarına başlayacağı bildirilmiş olundu.

Bununla beraber Lüksemburg ekibinin önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelerek büyük firmalarla görüşmeler gerçekleştireceği öğrenildi.

JEFF BEZOS KİMDİR?

JEFF BEZOS KİMDİR? Geçtiğimiz aylarda yer alan bilgilendirme de ise Amazon hisselerinde yükseliş ile beraberinde Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i tahtından eden Jeff Bezos dünyanın en zengin ismi olarak belirlendi.

16 Temmuz 1995 tarihinde kurulan “amazon”un kurucusu ve sahibi olan Bezos siteyi internet üzerinden kitap satmak amacı için kurmuştu. Bezos daha sonra Amazon’u sadece kitap satan bir platform olmaktan kurtarıp küresel bir alışveriş platformuna çevirmiş oldu ve şuanda ise dünyanın en büyük markaları arasında yer alıyor.

Amazon Türkiye'de ne zaman hizmete girecek?

Amazon Türkiye'de ne zaman hizmete girecek? ABD merkezli e-Ticaret devi olarak bilinen Amazon'un Türkiye'ye geliş tarihi ne zaman? Online alışveriş devi olarak bilinen Amazon'un Türkiye operasyonları için İstanbul'un kent merkezinde yer baktığı belirtilmiş olundu. Şirketin Türkiye'ye gelişinin bu yılın sonlarına doğru gerçekleşmesi beklentiler arasında yer almakta.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar