Dünyadan

Amazon 2500 kişiyi işe alacak

Amazon 2500 kişiyi işe alacak

 

Amazon 2500 kişiyi işe alacak. ABD’li e-ticaret şirketi olarak bilinen Amazon, New York’un Staten Island bölgesinde kurulması planlanan dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezinde 2 bin 500 kişiye yeni istihdam sağlamış olacak.

 

Amazon yeni iş imkanlı sağlıyor. ABD’li e-ticaret devi Amazon, New York eyaletinde 2 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağını duyurusunda bulundu.
Amazon’dan yapılan açıklamada yer alan haberde ise, şirketin New York eyaletinin Staten Island bölgesinde kurulması planlanan dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezinde 2 bin 500 kişiye yeni istihdam sağlayacağı ile beraber açıklaması yapıldı.
Ayrıca, açıklamada yer alan haberde ise, ABD’nin finansal merkezi olarak kabul edilen ve 8,5 milyon insanın yaşadığı New York metropolitan bölgesine hizmet verecek merkezin yaklaşık 80 bin metrekarelik alana kurulacağı ve yüksek teknoloji seviyesinde robotik ekipmanlarla donatılacağına dair vurgu yapıldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Amazon Müşteri İlişkileri Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sanjah Shah, New York gibi önemli bir merkezde firmanın ilk kuracağı dağıtım merkezinin önemli olduğuna dikkati çekti.
New York Valisi Andrew Cuomo da açıklamasında, kurulacak merkez ve yapılacak yatırım sayesinde New York’un küresel inovasyon ve ekonomi alanındaki liderlik konumunu pekiştireceğinin altını çizdi.
Açıklamanın ardından, Amazon’un hisseleri ile beraber New York borsasının açılmasının öncesinde yapılan sınırlı işlemlerde yüzde 0,4 kazançla seyretmekte olduğu gözlendi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar