Para piyasası

Altına talebi artıran 3 neden

Altına talebi artıran 3 neden

Altına talebi artıran 3 neden Dünya Altın Konseyi’nin açıkladığı yıllık rapor analizine göre, altın talebini güçlü tutmakta olan en önemli aktörler merkez bankaları, Çin ve Hindistan olarak görüldü.

Altına talebi artıran nedenler?

Son haftaların en çok konuşulmakta olan yatırım araçlarından biri olan altına talep giderek, dünya genelinde gücünü koruyor. Dünya Altın Konseyi’nin açıklamış olduğu yıllık rapora göre, altın talebini güçlü tutan en önemli aktörler merkez bankaları, Çin ve Hindistan olarak görüldü.
Dünya Altın Konseyi, 2015’te altın talebinin ardından 4 bin 212 ton düzeyinde gerçekleştiğini açıklaması yapıldı. Bu, altına geçen yıl gösterilmekte olan talebin bir önceki yılla hemen hemen aynı düzeyde olduğunu göstermekte olduğu gözlendi. Dünya Altın Konseyi’nin raporuna göre, borsalarda dalgalanmanın ve büyüme kaygılarının yükseldiği bir ortamda, Çin ve Hindistan’ın altın ve mücevherat alımlarını artırmaları beklentiler arasında yer almakta. Çin ile Hindistan, en çok altın talep eden ülkeler sıralamasında zirvedeki yerini koruduğu gözleniyor.

 

Apple Pay Çin’de kullanıma sunuluyor

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar