Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Altın ABD imalat verileri sonrasında yükseldi

Altın ABD imalat verileri sonrasında yeniden yükselişe geçti

Altın ABD imalat verileri sonrasında yükseldi. Altın fiyatları, son bir haftanın en büyük düşüşünü gerçekleştirdikten sonrasında ise, ABD imalat verisinde görülen beklenmedik yükselişin sonrasında ise yukarı yönde hareket etmiş oldu. Yatırımcılar ayrıca bunun beraberinde gelişen piyasalardaki tansiyon ve kargaşayı da izliyor.

Spot altın, Salı günü yüzde 0.8 ile 28 Ağustos’tan bu yana en büyük düşüşünü gerçekleştirdikten sonra yüzde 0.2 yükselerek Singapur saati ile 12:01’de ons başına 1,193.77 dolara çıktı.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini göstermekte olan Bloomberg Dolar Spot Endeksi Salı günü yüzde 0.4 yükseldikten sonra hafifçe gerileme gösterdi.

Singapur’da IG Asia stratejisti Jingyi Pan, “Altın için riskler, Cuma günü ABD’de güçlü istihdam verileri beklenmesi ve ABD-Çin ticaret savaşında yeni gümrük vergisi açıklanması durumunda doların yükseleceği öngörüsü ile birlikte aşağı yönlü eğilim gösteriyor” diye belirtildi.

ABD’de Cuma günü Ağustos ayı tarım dışı istihdam verisi açıklanmış olacak.

Diğer değerli metallerden yer alan haberde ise;

Spot gümüş fazla değişmeyerek, Ocak 2016’daki en düşük seviyesine yakınlarındaki ons başına 14.1474 dolar seviyesinde kaldı.

Platin yüzde 0.2 yükselerek ons başına 779.99 dolara yükseliş gösterdi.

Palladyum yüzde olarak 0.56 değer kazanarak ons başına 985.59 dolara ulaştı.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar