Yaşam

Aç Kalmadan Kilo Vermek Nasıl Aç Kalmadan Kilo Verilir?

Aç Kalmadan Kilo Vermek Nasıl Aç Kalmadan Kilo Verilir?

Aç Kalmadan Kilo Vermek Nasıl Aç Kalmadan Kilo Verilir? Birçok insan zayıflamayı aç kalmak olarak görür. Aslında Aç Kalmadan Kilo Vermek Sanıldığı kadar zor değildir.Bazı insanlar bir diyete başlamaktan korkarlar. Çünkü aç kalmak her zaman insanlara itici gelmiştir. Ama size vereceğim tavsiyelerle nasıl aç kalmadan kilo verebileceğinizi göstermek istiyorum.

Evet, kimi zaman açlıktan ölmek bazı kişiler için kilolu olmaktan daha iyidir. Ben gerçekten yemek yemeyi çok severim, bu yüzden benim aç kaldığım görülmemiştir. Peki, bu nasıl bir yaşam tarzıdır?

İnsanların içgüdüleri, karınları aç olduğunda ona yiyip içmesini söyler. Açlık, yemeğe ihtiyaç duyduğumuzu vücudumuza söyleyen bir sinyaldir. Hem de bu sinyal vücut bütünlüğünün tehlikede olduğunu, vücuda besin gerektiğini söyleyen bir sinyaldir. Vücudumuzun kendini koruma içgüdüsü, açlık hissi duyduğumuz andan itibaren metabolizma hızımızı yavaşlatır.
Vücudumuz yiyeceğin bol olduğu modern dünyada yaşadığımızı algılar. Vücudumuz bunun gereği olarak da daha sık açlık hissi duyar. Ve açlık hissi duydukça yiyeceklere kolayca ulaşabildiğimiz için yiyecek bulma sıkıntısı yaşamayız. Fakat vahşi bir bölgede yaşıyor olsaydık yiyeceklerimizi bulmak için avlanmamız gerekirdi.

Aç kalmadan kilo verme yöntemleri

Şimdi sürprize hazır olun: Kilo vermek için aç kalmak zorunda değilsiniz. Aksine düzenli yemek yemek ve mideyi tok tutmak sağlıklı beslenmeniz ve amaçlarınıza ulaşmanız açısından daha uygundur. Mantıken düşünürseniz tok olmak sizi fazla yemek yemekten alıkoyar. Ayrıca kötü hislerden uzaklaşacak ve daha stressiz olacaksınız.

Günde 3 öğün büyük porsiyonlar halinde yemek yemeği bırakın ve azar azar 5–6 öğün yemek yiyin. Eğer öğünler arası çok uzun olursa vücudunuz açlıktan ölmek üzere olduğunu sanarak ve sizi tıka basa yemeye yönlendirecektir. Daha küçük porsiyonlar şeklinde sık yemek yemek seni tok tutacağı için açlık hissi duymazsınız. Bu da kontrolü elden bırakmamanızı sağlar.

Asla öğünleri atlamayın. Bazı insanlar sabah veya öğle öğünlerini atlayarak daha az kalori alacaklarını sanırlar, ama tersi olur. Öğünleri atlamak metabolizma hızını yavaşlatır. Çünkü vücudunuz size yetecek kadar yemek yemediğinizi anlar ve ölmemek için enerji harcamasını azaltır, hayatta kalma içgüdüsü gereği kalori yakımını en aza indirir.

Vücudumuzun aç kalmaya yönelik başka bir adaptasyon yöntemi de şudur. Sürekli aç kalarak zayıflamaya çalıştığınızda içgüdülerimiz gereği vücut ilerde de aç kalacağını düşünerek yediğiniz yiyecekleri yağ olarak depolar. İlerde aç kaldığında bu yağları karbonhidrata çevirip yakacaktır. Ama açlık hissi duymadan küçük porsiyonlar şeklinde yediğiniz sürece vücudunuz yediğiniz yiyecekleri yağ olarak depolamayacak, metabolizma hızını normal düzeyde tutarak alınan kalorileri yakmaya yönelecektir.

Başka bir numara daha yavaş yemektir. Vücut doyduğunu anlaması için 15–20 dakika zaman geçmesi gerekir. Eğer hızlı yerseniz vücudunuz doymasına rağmen “doydum” sinyalini beyne gönderemeden siz yemeye devam edeceğiniz için fazla yemiş olacaksınız. Eğer yavaşça yerseniz beyniniz tam zamanında “doydum” sinyalini yollamaya başlayacaktır ve sizde doyduğunuzu hissederek yemeyi keseceksiniz.

Kilolardan kurtulmanın tek yolu aç kalmak değildir. “Kilo vermek için aç kalmam gerekmez” fikrine kendinizi alıştırın.

Aç Kalmadan Kilo Vermek Nasıl Aç Kalmadan Kilo Verilir?

Aç Kalmadan Kilo Vermek Nasıl Aç Kalmadan Kilo Verilir? Birçok insan zayıflamayı aç kalmak olarak görür. Aslında Aç Kalmadan Kilo Vermek Sanıldığı kadar zor değildir.Bazı insanlar bir diyete başlamaktan korkarlar. Çünkü aç kalmak her zaman insanlara itici gelmiştir.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar