Dünyadan

AB’den vize açıklaması geldi

 

AB’den vize açıklaması geldi

 

 

 

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk vize serbestisinde yaşanmakta olan soruna dair açıklama yapmış oldu. “AB kendi payına düşeni yerine getirmeye hazır” diye açıklama geldi.

 

 
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Danimarka ziyareti sırasında sığınmacı olarak ise krizi ve Türkiye’yle yapılan mutabakata dair açıklamalarda bulunmuş oldu.
Tusk, vize serbestisinde yaşanan soruna ilişkin olarak yapılan açıklamada ise, “AB kendi payına düşeni yerine getirmeye hazır. Türkiye, kurallarla değil, kurallara göre oynadıkça işbirliğimizin geleceğinden eminim.” diye açıklamada bulundu.
Danimarka Başbakanı Lars Lokke Rasmussen’le görüşmesinin sonrasında ise konuşan Tusk, Avrupalı liderlerin sığınmacı krizine çözüm stratejisinin sonuç vermeye başladığını ifade etmiş oldu. Düzensiz göç akışının görünür şekilde düştüğünü vurgulayan Tusk, “Batı Balkan güzergahının kapatılması, Schengen kurullarına yeniden uyum ve Türkiye’yle işbirliği yapılması, Danimarka’nın yanı sıra Yunanistan ve tüm Avrupa’da hissedilebiliyor.” diye belirtildi.

 

[poll id=”2″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar