Dünyadan
Neler Oluyor?

ABD’den Venezuela kararı!

ABD’den Venezuela kararı ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mike Pence, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yakın üst düzey yetkili 77 memur ve aileleri için verilen vizelerin iptal edileceğini açıklamasında bulundu. ABD’de binlerce insan, Venezuela’nın eski Devlet Başkanı Hugo Chavez’in kızı Maria Gabriela Chavez’in sınır dışı edilmesi için imza kampanyası başlatmış oldu.

ABD her gün Maduro yönetimi üzerindeki baskısını sertleşmeye devam ediyor. ABD Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mike Pence, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yakın üst düzey yetkili 77 memur ve aileleri için verilen vizelerin iptal edileceğini açıklamasında bulundu. Pence, Washington’un Venezuela’da demokrasi ve özgürlük sağlanana kadar bunun beraberinde Maduro’nun yaşanacak her türlü olaydan sorumlu tutulacağı uyarısını tekrarladı. Maduro’nun iktidara sahip olmasının tek yolunun, “takipçilerinin vahşiliği” ve Küba’dan aldığı yardım sayesinde olduğunu iddia etti. ABD, geçen hafta 49 Venezuelalı yetkilinin vizesini iptal etmişti.

CHAVEZ’İN KIZINA SINIR DIŞI TALEBİ

ABD’den Venezuela kararı ABD’de binlerce insan, Venezuela’nın eski Devlet Başkanı olan Hugo Chavez’in kızı Maria Gabriela Chavez’in sınır dışı edilmesi için harekete geçmiş oldu. Birleşmiş Milletler’de Venezuela’nın Daimi Delegesi Maria Gabriela Chavez’in sınır dışı edilmesi için şimdiden 30 bin imza toplandığı bildirildi. Beyaz Saray’da, “We The People-Biz İnsanlar” platformu tarafından toplanan imzalar için, “ABD’nin Venezuela’daki konumu ve Maduro rejimini tanımamama kararı ile Chavez’in sınır dışı edilmesini talep ediyorlar” açıklaması yer almış oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar