Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

7 Ocak Bitcoin Analizi

7 Ocak Bitcoin Analizi Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik noktaları şu şekilde belirleme yapıldı;

Bitcoin dün akşam saatlerinde 4 saatlik analizde 100 HO üzerinde yapılan incelemede ise 3.950 dolardan hızlı bir yükseliş gerçekleştirmiş oldu. Bir saatlik periyotta bu yükseliş BTC/USD paritesini 4.218 dolara kadar taşımış oldu. Sonrasında devam eden fiyat hareketleri ile BTC/USD 4.150 dolar rakamında giriş yaptı.

7 Ocak Bitcoin fiyat hareketleri

7 ocak bitcoin analizi
7 ocak bitcoin analizi

Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak, dün akşam saatlerinde ani fon girişi ile bir saatlik dilimde yaklaşık yüzde olarak 7 oranında kazanım sağlamış oldu. Sonrasında yatay fiyat hareketlerine giren BTC/USD paritesi, 4.150 dolar seviyesinde denge bulmuş oldu.

Yükselişin başlamış olduğu 3.950 dolar ile son zirve seviyesi olan 4.218 dolar arasında Fibonacci düzeltme seviyelerine inceleme yapıldığında ise görülebilecek bir düzeltme hareketi Fib 0,618 seviyesi olan 4.050 dolar civarlarına kadar gerçekleşebilmektedir. Bu seviyeye kadar bir gerileme olağan karşılanacakken bu noktadan yeni bir yükseliş dalgası görülebilir. Fib 0,618 değeri, düzeltmenin görülebileceği dip seviye olarak kabul edilirken, olumlu fiyat hareketlerine göre mevcut düzeltme daha yukarı doğru rakamlarda sonlanabilmektedir.

Düzeltme sonrasında ise son zirve seviyesi olan 4.200 dolar bandının tekrar denenmesi haline bu seviyeyi kırma ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu durumda ise BTC/USD paritesinin yeni hedefinin 4.350 dolar olarak görebilme ihtimalimiz var.

Aksi durumda 4.050 doların altına sarkabilecek bir BTC/USD paritesi, mevcut yükseliş trendini bozacak olup sırası ile beraberinde 4.000 dolar ve ardından 3.885 dolar seviyelerine kadar gerileme gösterebilir.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar