Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

2020’de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi?

2020’de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi? Bitcoin fiyatları ne kadar olur? Yükselir mi düşer mi? 2020 Bitcoin tahminleri ne olur?

Hazirana ayında 14.000 dolar rakamına kadar yükselen Bitcoin, bu noktadan itibaren yer alan incelemede ise 9.200 dolar seviyesine kadar düşüş göstermiş oldu. Düşüş ile beraberinde piyasa genelinde bir belirsizlik oluştu ve bu belirsizliğin neticesinde ise Bitcoin fiyatı 10.000 doların altında kalmış oldu.

2020’de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi? Tüm bunlarla beraber yer alan incelemede ise en karamsar analistlerin Bitcoin’in geleceğine dönük öngörüleri ise oldukça olumlu. Onlara göre Bitcoin fiyatı 2020 yılında yeni zirveleri görebilme ihtimalinin olması.

CNBC’nin Squawk Box programında konuşmada bulunan ünlü haber spikeri Joe Kernen, Bitcoin’de yaklaşan blok ödülleri yarılanmasına dikkat çekerek bunun orta ve uzun vadede katalizör görevi göreceğini belirtmiş oldu.

Talep ve arz faktörü Bitcoin fiyatı için en belirleyici faktörler arasında yer almakta. Her dört yılda bir meydana gelen yarılanma dolaşımdaki Bitcoin arzının temellerini etkilenmekte.

2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan bir sonraki Bitcoin blok ödülü yarılanması sonrası şu anda ise yer alan incelemede 12.5 BTC olan blok ödülü yarı yarıya azalacak ve 6.25 BTC’ye düşüş gösterecek. Bunun sonucunda da madenciler vasıtasıyla piyasaya giren yeni BTC miktarı yani arz miktarı düşmüş olacak. Bu da olası bir yüksek talep karşısında Bitcoin fiyatının güçlü şekilde artacağı anlamına geliyor.

Kısa Vadede Bitcoin Fiyatı Yükselir Mi?

Kısa Vadede Bitcoin Fiyatı Yükselir Mi
Kısa Vadede Bitcoin Fiyatı Yükselir Mi

Kısa vadede ise bazı teknik analistler Bitcoin’in 9.000 doların altında güçlü bir destek bulana kadar bu alanda konsolide olmaya devam edeceği görüşünde bilgiler yer aldı.

Bitcoin 2020’nin İlk Çeyreğinde 100 Bin Dolar Olabilir

Profesyonel trader ve teknik grafik gurusu Peter Brandt, Bitcoin için dördüncü parabolik aşamanın başladığını iddiasında bulundu. Analist, Bitcoin’in 100 bin doları hedeflediğini belirtirken, 45 yıllık finans hayatında başka hiçbir piyasanın bu şekilde parabolik hareket etmediğini belirtmekte.

Peki sizce Bitcoin 2020 yılında nasıl bir yol izler? Görüşlerinizi yorum kısmımıza aktarabilirsiniz.

2020'de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi?

2020'de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi?

2020'de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi?

2020'de Bitcoin Fiyatları Yükselir Mi? Bitcoin fiyatları ne kadar olur? Yükselir mi düşer mi? 2020 Bitcoin tahminleri

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar