Ekonomi Haberleri

2014 teki büyüme iç açıcı değil

26147376Türkiye Cumhuriyeti BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin 2014 yılında gösterilen büyüme performansının tatminkâr olmadığını sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, bireysel emeklilik sistemine (BES) dahil olan 5 milyonuncu katılımcıyı tanıtmak sebebiyle yapılan toplantıda 2014’te Türkiye ekonomisinin büyük ihtimalle yüzde 3 büyüyeceğini belirtti. Babacan, yapısal reformlarla daha istikrarlı büyüme performansı gösterileceğini vurgularken bin 350 maddelik eylem planının son bölümünün bu ay açıklanacağını bildirdi. Babacan, eylem planıyla 2018 sonuna kadar yapısal reform takviminin netleşeceğini ve daha yüksek büyüme rakamlarına gidebileceğini ifadelerine ekledi.
Ali Babacan, BES’e 2003 yılından 2013 yılı başına kadar 3 milyon 100 bin kişinin katıldığını belirterek, “Devlet katkısı sistemine geçtikten sonra buna 2 milyon kişi daha ilave olmuş ve sayı, bugün itibarıyla 5 milyon 100 bin. Demek ki sistemdeki değişiklik işe yaramış” diye sözlerine ekledi.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar