Girişimcilik

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

10.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapabilirim?

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim? Günümüzde yatırımcı kafasına sahip olan birçok kişi, eline en ufak bir para geçmesi durumunda bile hemen bu para ile neler yapılabilir, ne gibi yatırımlar gerçekleştirilebilir düşüncesi içerisine girmektedir. Özellikle bu konuda “10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim?” sorusunun sıklıkla sorulduğu görülmektedir.

10.000 TL sermaye, her ne kadar düşük bütçeli bir yatırım miktarı olarak görünse de, doğru kullanılması durumunda çok kazançlı yatırımlar gerçekleştirilebilmesi söz konusudur. Önemli olan sermayenin miktarı değil, bu miktarın kazançlı bir yatırıma dönüşmesini sağlamaktır ve paranın doğru bir yere yatırılmasıdır. Peki, 10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim? Nerelere yatırım yapılabilir ve 10.000 TL, yatırım yapıldığında geriye ne kadar dünüşüm sağlayabilir?

10.000 TL ile Hisse Senedi Almak

10 bin TL ile Yapılacak Yatırımlar
10 bin TL ile Yapılacak Yatırımlar

10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim?” sorusunun en önemli cevaplarından biri ise hisse senedi almaktır. Hisse senedi almak, belki kısa vadede tahmin edilen kadar kazandırmasa da, uzun vadede ciddi kazanımlar sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hisse senedi yatırımları sürekli olarak kazanç sağlayan yatırıma dönüşme ihtimali yüksek olan yatırımlardır. Bu nedenle 10.000 TL sermaye ile hisse senedi almayı düşünmek, mantıklı bir yatırım olacaktır. “10 bin tl ile nasıl yatırım yaparım?” konusunda, hisse senedi almayı düşünüyorsanız, doğru kararlardan birini vermek üzeresiniz ancak bu konuda dikkatli olmanızda, hisse senetleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Bebek Ürünleri Yatırımı Yapmak

10 Bin TL ile Nasıl Yatırım Yapabilirim?
10 Bin TL ile Nasıl Yatırım Yapabilirim?

10.000 TL ile ne iş yapabilirim?” konusunun en önemli fikirlerinden biri ise bebek ürünleri yatırımıdır. Ülkemiz gelişmekte olan bir ülke olduğu için doğum oranlarının halen daha yeterli düzeyde olduğunu söyleyebilmek mümkündür. İşte bu nedenle de bebek ürünlerine yatırım yapmak ve sonrasında bu ürünlerin satışını gerçekleştirmek, karlı bir yatırım fikridir. Bu konuda yapmanız gereken tek şey; ürünleri satın aldıktan sonra doğru bir satış planı oluşturmak ve satış işlemlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu yatırım fikri hem karlı hem de doğru yatırım fikirlerinden biri olarak gösterilmektedir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde bu iş üzerinden de yatırımlarınızı devam ettirebilmeniz ve hatta global pazara atılabilmeniz mümkündür.

Tost ve Ayran Satışı

Kısa vadede hızlı, net ve karlı bir yatırım yapmak istiyorsanız, “10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim?” konusundaki en iyi yatırım fikirlerinden biri de, tost ve ayran tezgahı açmanızdır. Maliyeti son derece düşük olan tost ve ayranın, satışından getirmiş olduğu kar, oldukça iyi bir seviyededir. Bu sayede yatırımınızı karlı bir dönüşüme sokabilir ve 10.000 TL’ye çok kısa bir süre içerisinde katlayabilirsiniz. Tek yapmanız  gereken; doğru yerde tezgah açmaktır ve sonrasında ise tostlarınızın lezzetini iyi bir şekilde ayarlamaktır. Kısa süre içerisinde yükselmeniz ve iyi yerlere gelebilmeniz işten bile değildir.

Drone Satın Alınabilir

10.000 TL sermaye ile ne iş yapabilirim?” sorusunun belki de en karlı cevaplarından biri, drone almaktır. Bilindiği üzere uzaktan kumanda ile yönetilebilen drone, muhteşem çekimlere imza atmaktadır ve günümüzde drone türü cihazlara olan ilgi de oldukça üst düzeydedir. Kaliteli bir drone ve kamera aldığınız zaman, özel çekimler yapabilir ve bu çekimlerden de ciddi paralar alabilirsiniz. Bu konuda kısa bir eğitim almanız size büyük katkı sağlayacakken, Drone ile ücretli çekimlere başladığınız zaman ise oldukça karlı bir işe atılmış olabilirsiniz. Günde sadece 3-4 saat çalışarak, binlerce lira kazanabilir, bu sayede yatırımınızı kat kat arttırmış ve kısa sürede ise 10 bin TL’lik sermayenizi çoktan çıkarmış olabilirsiniz. Günümüzün en sık tercih edilen yatırım araçlarından biri olarak drone’ları söylemek mümkündür.

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim? Günümüzde yatırımcı kafasına sahip olan birçok kişi, eline en ufak bir para geçmesi durumunda bile hemen bu para ile neler yapılabilir, ne gibi yatırımlar gerçekleştirilebilir düşüncesi içerisine girmektedir.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Erkan Akdağ

Finanspara Piyasa Araştırmacısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar