Gündem
Neler Oluyor?

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar Son dönemlerin en yaygın olarak kullanılan para birimlerinden biri de sanal paralar. İnsanlar her ne kadar birçok ülkede hukuki dayanağa sahip olmamış olsa da bu kripto paraları kullanmaya başladılar ve gün geçtikçe daha da yaygın bir kullanım alanına kavuşmasına vesile oldular. Kripto paralar yasal dayanağa sahip olmadıkları için vergilendirme özelliğini de haiz değildirler ve bu nedenle ticari olarak da oldukça yaygın olarak tercih edilmektedirler. Ülkeler bu paralara ilişkin vergi kesintileri yapamamaktadır. Bunun dışında ilerideki dönemlerde kripto paraların tüm dünyada yaygın olarak kullanılacağı kanısının yaygın olması nedeni ile de insanlar kripto para almaya yönelmektedirler.

Kripto Para Nedir?

Kripto para da bildiğimiz dolar, riyal, lira gibi para birimlerinden oluşan bir para sistemidir. Ancak bu para birimlerinden farklı olarak kripto paranın oluşturulma amacı belirli kriptografi prensipleri sayesinde mümkün kılınan bir işlem ile dijital bilgi değişimi yapmaktır. Kriptorafinin kullanım amacı para işlemlerini güvence altına almak ve oluşturulan yeni paraların kontrol altında tutulmasını sağlamaktır.

İlk kripto para 2009 yılında oluşturulan bitciondir. günümüzde bu para birimine alternatif olarak oluşturulmuş olan birçok sanal para birimi oluşturulmuştur. Bu para birimleri kripto paraların alım satımının yapıldığı kripto borsaları sayesinde bu paralara erişerek işlem yapma olanağı bulmaktadır. Ancak her kripto borsası yüksek hacimli işlemler yapmaya olanak sağlayacak niteliği haiz değil. Yüksek hacimli kripto borsa sistemleri aktif olarak daha kolay işlem yapılabilmesini sağlamasının yanı sıra yatırılan paranın tekrar nakde dönüştürülmesi açısından da diğer borsalara göre daha avantajlıdır.

 Hangi Borsalarda Yüksek Hacimli Kripto Para Bulunabilir?

Dünyadaki en yüksek hacim sahibi kripto borsaları şunlardır;

Binance.com 5.562.558.154 dolar

Bithumb.com 3.098.804.000 dolar

Bittrex.com 3.087.202.575 dolar

Bitfinex.com 2.491.228.579 dolar

OKEx.com 1.712.803.627 dolar

Poloniex.com 1.385.716.727 dolar

BitMEX.com 1.133.440.000 dolar

Huobi.pro 991.221.263 dolar

GDAX.com 977.235.100 dolar

HitBTC.com 795.924.394 dolar

Bu borsalar dünyadaki kripto para işlemlerinin yüzde 36,6’sına sahiptir ( Belirtilen veriler 03.01.2018 tarihine aittir). Oldukça yüksek hacimli bu borsalar aktif olarak işlem yapan ve güvenlik açısından ileri seviyelere sahip kripto borsalarıdır.

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar

Yüksek Hacimli Kripto Paraların Olduğu Borsalar hangileri? Yüksek hacimli kripto paralar hangileri? Hacimi yüksek kripto paralar?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar