Gündem

Yapılandırılan borçları ödeyemeyenler için yeni fırsat

Yapılandırılan borçları ödeyemeyenler için yeni fırsat. Borçların tekrardan yapılandırılması başvurusunda bulunmuş olduğu halde ödemesi gereken tutarları süresinde ödemeyenler, borçlarını geç ödeme zammıyla beraberinde ise 2017 yılı mayıs ayı sonuna kadar ödeyebilecek. Taksitlerin ödeme süreleri de 4’er ay ötelenmiş olacak.

 

 

TBMM Genel Kurulunda, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısında, madde ihdası yapılmasına ilişkin önerge kabul edilmiş olundu.

Tüm siyasi parti gruplarının imzasıyla verilen ve kabul edilen önergeye göre, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal edenler, ihlale neden olan tutarları ödemeleri gerektiği tarihten bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar geçen süre içinde geç ödeme zammıyla birlikte 2017 yılı mayıs ayı sonuna kadar ödeyebilecek.

Kanun kapsamında 2017 yılının ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin ödeme süreleri, taksit ödeme sürelerinin bitim tarihinden itibaren 4’er ay ötelenecek.

 

 

[poll id=”4″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar