Gündem

Yapı krediden büyük hamle

Yapı krediden büyük hamle

Yapı krediden büyük hamle Ülkemizin gururu Yapı Kredi bankası, bir ilk daha başararak MEF Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programını aktif olarak ortaya koyma başarısı gösterdi. 2015 ile 2016 yılı akademik senesinde start alacağı belirtilen bu önemli bölüm, günümüzün global piyasasında rekabet edebilecek, gerekli olan teknik bilgi, beceri ve deneyimleri oluşturarak ilerleyen dönemlerin bankacılarını ve kaliteli Finans uzmanlarını yetiştireceği belirtiliyor. Ayrıca MEF Üniversitesi işbirliği ile ortaya konulan 2 senelik Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı dahilinde Yapı Kredi hem yer alacak olan öğrencilere staj olanağı sunacak hem de buralardan mezun olanlar ayrı bir iş fırsatları sağlayacağı belirtiliyor.

Konu ile ilgili Yapı Kredi İnsan Kaynakları ve Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Cihangir Kavuncu, finans alanında değer oluşturmak için en geniş yatırımın insan kaynağına oluşturulması gerektiği prensibi ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Bankacılık ve finans sektörünün en iyi ve nitelikli bankacılarını oluşturmak için kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin sonrasında hayata geçirdiğimiz böyle bir öneme sahip program ile başta iş dünyası ve akademik hayat sahasında adeta bir  köprü kurmayı planlıyoruz. Bu bir durum oluşumu sektörde bir ilki temsil ettiğini” belirtti.

Genel olarak bankacılık sektörü adına Yapı Kredi’nin sağlam bir kurum olduğunu ve bu sektörün köklü isimlerinin, kariyerinin bir çizgisinde muhakkak Yapı Kredi ile buluştuğunu ifade eden Kavuncu, “71 senelik tarihi ile tamamıyla bir okula çevrilen Yapı Kredi, Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ile zamanın bankacılarını oluşturacak. Staj, burs ve iş olanaklarını birlikte sunan bu önemli program, finans sahasında bir bankanın oluşturduğu ilk ve en detaylı çalışma olma özelliği bulunduruyor. Ayrıca bu önemli programı bitiren her öğrenci bankacılık ürün ve hizmetlerini iyi şekilde bilip etüt edebilen, müşteri ile ikili ilişkileri yönetebilme konusunda önemli bilgi sahibi ve genel bankacılık işlemlerini oluşturabilecek seviyede önemli kişiler olacağı ifade ediliyor. Bu önemli programı MEF Üniversitesi ile oluşturmuş olmaktan mutluluk duyduklarını.” belirtti.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar