Para piyasası

VİOP’ta endeks kontratı yatay başladı

VİOP’ta endeks kontratı yatay başladı

VİOP’ta endeks kontratı yatay başladı VİOP’ta şubat vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışın sonrasında ise 143.100 rakamında dengelenmiş oldu.

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) şubat vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, haftaya yatay olarak başlangıç yaptı. Şubat vadeli endeks kontratı, açılışta en düşük rakamı ise 142.350, en yüksek rakamıda 143.275 puanı görmesinin sonrasında önceki kapanışın hemen altında 143.100 rakamında denge gösterdi.

Cuma günü yükselen jeopolitik risklerle negatif bir seyir izleyen endeks kontratı, günü yüzde 1,55 değer kaybı ile 143.125 puandan tamamlamıştı.

 

Analistler, yeni haftada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin gelişmelerin ve yurt dışında yarından itibaren hareketlenecek veri trafiğinin yatırımcıların odağında yer alacağını belirterek, Almanya’da hükümet kurma çalışmaları ve ABD’de federal hükümetin finansman yetersizliği sebebiyle geçici olarak kapanmasının sonrasında bütçe görüşmelerinin de izleneceğini ifade etmiş oldu.

Teknik açıdan endeks kontratında 141.000 ve 140.000 seviyelerinin kısa vadeli görünüm açısından önemli destek konumunda olduğunu söyleyen analistler, olası yükselişlerde ise 143.000’in üzerinde alımların güçlenebileceğini dile getirmiş oldu.

Viop nedir? 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar