Gündem

Vergi-prim borcuna büyük kolaylık

Vergi-prim borcuna büyük kolaylık

 

 

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirmekte olan vergi, sigorta primleri ve devlete yönelik olan borçların tekrardan yapılandırılmasını öngören düzenlemenin yanında Meclis mesaisi başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda düzenlemenin ayrıntılarının açıklamasını yaptı.

 

 

Vergi ve sigorta prim borcunu ödeyemeyenler için tekrardan yapılandırma hakkı getirmekte olan düzenleme, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanmış olundu. Düzenlemenin ayrıntılarını Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamada bulundu ve konuyla ilgili anlatımlar yaptı.

14 maddeden oluşmakta olan düzenleme, yaklaşık 300 kalemdeki vergi ve borçların tekrardan yapılandırılması öngörüyor. Devlet, gecikme zammı alacaklarının büyük bölümünden vazgeçiyor.

Vergi borcunu, trafik cezasını, işçisinin sigorta primini ödemeyen, satın aldığı konutunu değerinden düşük gösteren kişi ve şirketlere büyük kolaylıklar getirilmekte. Son 5 yıl içerisinde Maliye’ye ödenmemiş her türlü vergi borcu da tekrardan yapılandırılıyor.

 

[poll id=”3″]

Fed faize dokunmadı


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar