• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  316480,641
  % 0,17
 • BIST 100
  %

Vampir Filmleri Önerileri ve Listesi

Vampir Filmleri Önerileri ve Listesi

Vampir Filmleri Önerileri ve Listesi nelerdir? En iyi vampir filmleri nelerdir? Yeni çıkan vampir filmleri ve listesi nelerdir?Vampir Filmleri Önerileri ve Listesi bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımızda ise en iyi vampir filmleri sıralamasını yaptık. En iyi 10 vampir filmi sıralamamız yer alıyor.

En iyi 10 vampir filmi

Şimdi ise sizlere gelmiş geçmiş en iyi 10 vampir filmlerinin sıralamasını yapıyoruz. Detaylı ve ayrıntılı inceleme

10. Açlık (The Hunger), IMDB: 6,6

Açlık (The Hunger)
Açlık (The Hunger)

Sevgilileri anlatan bir vampir filmidir. 1983 yılında yapılmıştır. Ebedi gençliğe inanmaktadırlar. Miriam 6 bin yaşındadır ve 300 yıldır John ile birliktedir. Ama John birden yaşlanmaya başlar. Yaşlanmasını durdurmak için Doktor Sarah Roberts’a başvurmaktadır. Hesap edemediği, Miriam ve Sarah’ın öngörülemeyen bir arkadaşlığa başlamalarıdır.

9. Karanlıklar Ülkesi (Underworld), IMDB: 7

Karanlıklar Ülkesi (Underworld)
Karanlıklar Ülkesi (Underworld)

Karanlıklar Ülkesi filmimiz de ise Selene güzel bir vampirdir ve aynı zamanda vampirler ile kurt adamlar arasında süregelen savaşta aktif rol almaktadır. Michael rolü ile Scott Speedman 2004 yılı Saturn Ödüllerinden eli boş dönmemişti.2003 yapımı filmin devamı gelmiş ve bir seri haline gelmiştir.

8. Bıçağın İki Yüzü (Blade), IMDB: 7,1

Bıçağın İki Yüzü (Blade)
Bıçağın İki Yüzü (Blade)

Vampirlerin dünyada yaşadığı bir zamanda, Blade’in bir amacı vardır. Amacı vampirlerden dünyayı temizlemektir. Oysa Blade yarı insan yarı vampirdir. Whistler Blade’i yanına alır, kana olan dinmeyen susuzluğuna çare olarak bir panzehir geliştirir ve Blade’e enjekte eder.

7. Kayıp Çocuklar (The Lost Boys), IMDB: 7,2

Kayıp Çocuklar (The Lost Boys)
Kayıp Çocuklar (The Lost Boys)

Anne ve iki çocuğu California’da küçük bir sahil kasabasına yerleşir. Kasabada bazı şüpheli ölümler olmaktadır. Küçük kardeş, vampir avcısı olduklarını söyleyen bir grup arkadaş edinmiştir. Ünlü yönetmen Joel Schumacher’in filmi. Yapım yılı 1987.

6. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive), IMDB: 7,3

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive
Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive

Adam, underground müzikler yapmaktadır, yüzyıllardır aşık olduğu sevgilisi Eve ile birlikte yaşamaktadır. Bu vampir çift, bir doktordan satın aldıkları kan ile yaşamaktadır. Her şey, kadının kız kardeşinin ziyarete gelmesi ile değişecektir. Jim Jarmusch fanatiklerinin kaçırmaması gereken bir film. Karakterlerin açıkça vampir olduğu filmde hiç vampir kelimesi geçmemektedir.

5. Günbatımından Şafağa (From Dusk Till Dawn), IMDB: 7,3

Günbatımından Şafağa (From Dusk Till Dawn)
Günbatımından Şafağa (From Dusk Till Dawn)

1996 yapımı filmin senaryosunu Quentin Tarantino yazmıştır. Başrolde George Clooney vardır. Film iki bölüme ayrılır, ilk kısımda içinde Gecko kardeşlerin yer aldığı bir kaçış öyküsü izlenir. Ancak ikinci yarıdan itibaren vampirlerle dolu bir korku filmine dönüşür. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız filmlerden..

4. Dracula , IMDB: 7,5

Dracula
Dracula

Genç bir avukat olan Jonathan (Keanu Reeves) doğu Avrupa’nın kasvetli bir köyüne iş icabı gider. Ancak vampir Drakula tarafından kaçırılır ve O’nunla birlikte Londraya gitmek mecburiyetinde kalır. Drakula, Jonathan’ın nişanlısını elde etmek istemektedir. Film 3 Oscar almıştır.1992 yapımı filmi vampir filmi severlerin kesinlikle izlemesini öneririz.

3. Vampirle Görüşme (Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles ), IMDB: 7,6

Vampirle Görüşme Interview with the Vampire
Vampirle Görüşme Interview with the Vampire

Birçok ünlü oyuncuyu biraraya getirmiştir. Ancak zorlu bir süreçle bir araya gelmeleri zaman aldı. Vampir Lestat rolündeki Tom Cruise, filmin uyarlandığı kitabın yazarı tarafından istenmemişti. Ama film o kadar büyük başarı kazandı ki, yazar Tom Cruise’dan özür diledi. Louis (Brad Pitt) bir yıl önce karısını doğumda kaybetmiştir. Bebeği de ölmüştür. Louis tüm yaşama isteğini kaybetmişken, Lestat isimli biri ile tanışır.

2. Gir Kanıma (Let the Right One in), IMDB: 8

Gir Kanıma (Let the Right One in)
Gir Kanıma (Let the Right One in)

İsveç yapımı film birçok kez ödül aldı. Stockholm’ün kenar mahallelerinin birinde yaşamakta olan Oskar yalnız, sessiz bir çocuktur. Arkadaşları tarafından aşağılanmaktan bıkan çocuk intikam hayalleri kurarak kendini avutmaktadır. Bir gece garip bir kız çocuğu ile tanışır. Eli, güneşe çıkmamakta, yemek yememekte ve Oskar davet etmezse içeri girmemektedir. Eli bir vampirdir ve Oskar korkusuna rağmen arkadaşlığını sürdürebilecek midir? Devamını ise filmimizde izleyebilirsiniz 🙂

1. Nosferatu, IMDB: 8

Nosferatu
Nosferatu

Nosferatu filmi incelemesinde ise 1922 yılı yapımı filmde Hutter, Transilvanya’da yaşamakta olan Kont Orlok ile görüşmek üzere yola çıkmaktadır. Kontun yaşadığı şatoya gelir, akşam yemekte eli kesilince Kont garip bir biçimde parmağındaki kanı emer. Daha sonra gelişen olaylar ile beraberinde ise, Hutter, Kontun bir vampir olduğunu anlayacaktır. Korku sinemasının klasiklerinden sayılan bu film, Bram Stoker’ın Drakula romanından esinlenerek yapılmıştır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.