Gündem

Uzmanlardan uyarı: iPhone 7 Yerine 2017’yi Bekleyip Yeni Cihazı Alın

Uzmanlardan uyarı: iPhone 7 Yerine 2017’yi Bekleyip Yeni Cihazı Alın

 

 

Önümüzdeki sene IPhone 10. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

 
Teknoloji devinin milyonlarca kullanıcıya ilettiği IPhone 7’nin ABD’de ön satışları başladı dahi.
Fakat uzmanlara göre IPhone 7’yi alabilmek pek mantıklı görünmüyor zira Apple bu seriye gerçekleştireceği büyük farklılıklari önümüzdeki seneye gizliyor.
Şaşırtıcı bir farklı ilerleme ise iPhone’un tarihinde ilk kez bu sene, satışlarının düşüşte olmuş olması.
Türkiye piyasasında Ekim sonu satışa çıkması beklenilen IPhone 7, ABD’de ön satışlara bir kaç gün evvel açıldı. Türkiye piyasasında Ekim sonu satışa çıkması beklenilen IPhone 7, ABD’de ön satışlara bir kaç gün evvel açıldı. Fakat birçok tüketici ve yatırımcı şuandan gözlerini, tanınmış cihazın 2017’de çıkaracak sürümüne çevirmiş halde.
Bazı teknoloji sayfaları kullananlara, sahip olunan cihazlarını IPhone 7’ye arttırmak adına telefonun çıkışının 10. yıl dönümünün kutlanacağı 2017’yi beklemelerini öneriyor.
Analistlere göre, 2017’de bir IPhone 8 pazara sürülürse; henüz geniş bir ekrana sahip olabilir ve ana ekran tuşu ekranın içine birleşik duruma gelebilir.

San Francisco’da uygulanan lansmanda IPhone 7 meraklılarıyla buluştu.
Cihazın bir kulaklık girişi yok, titreşimli bir ana ekran düğmesi ve çift lensli bir kamerası yer alıyor. San Francisco’da uygulanan lansmanda IPhone 7 meraklılarıyla buluştu.
Cihazın bir kulaklık girişi yok, titreşimli bir ana ekran düğmesi ve çift lensli bir kamerası yer alıyor. Apple gerçekte bu tip ana ürünlerine her sene yeni bir dizayn getiriyor, tıpkı 2014 IPhone 6 ile yaptığı gibi.  Bu yüzden bu gösterişsiz farklılıklara bakıldığı vakit eksperler bu kez döngünün 3 seneye çıkmış olma ihtimalini açıkladı. Ayrıca yeniden analistlere göre, IPhone bu sene ömründe ilk kez gördüğü bir satış düşüşüyle karşı karşıya kaldı. Bu yüzden IPhone 7 ile henüz yeni müşterilere ulaşmaya çalışıyor olabilir.

 

[poll id=”3″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar