Gündem

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı İncelemesi

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı giderek kölelik sistemine giriyor. Türkiye’de giderek iş bulma ve işsizlik oranı artıyor. Bulunan işlerde ise büyük sıkıntılar var. Çoğu kurumsal adı altında geçinen şirketler ise personelini günde ortalama olarak 12 saat çalıştırıyor. Verilen maaş oranları ise içler acısı. Çoğu işçinin şikayetleri ise maaş düşüklüğü, sosyal aktivite sorunları, giderek asosyalleşen yaşamlar.

Yapılan araştırmalarda bir çok şirket ise kurnazlık yapıyor. Çalışanını işkur stajyeri gibi gösterip sgk bedava ve aylık 1000 TL işkur veriyor geri kalan ücreti ise kendi tamamlıyor. Bu şartları kabul etmeyenleri ise işveren işe almıyor. Nasıl olsa dışarıda bir sürü üniversite mezunu işsiz diyor. Devlet ise sözde kurumsal şirketlere denetim yapıyor yada bu kadar şikayetleri dikkate alan var mı bilinmiyor. Ancak Özel sektörün durumu ise içler acısı. Alanında uzman kişiler işsiz, lise mezunu veya ilköğretim mezunu tercih edilerek daha yoğun çalışma, daha çok bir baskı, daha çok mobing yapılıyor. Maaş ve ücret konularında ise işçiler çoğu özel sektörde ücretlerini çok geç almakta veya alamıyor. Sözde ise biz kurumsalız! Peki kurumsallık demek sadece iş yeri açıp kurumsallık mı demek? Bizim bakkal amcada ona bakarsan kurumsal. Sonuçta oda bir ticarethane? Türkiye’de bu yapı devam ettikçe hiçbir zaman asla ilerlemez. Alanında uzmanlar boş boş geziyor. Vasıfsız insanlar ise eğitim vs. olmadan farklı farklı işlerde çalışıyor. Bunun adı kurumsallık değil bunun adı adam kandırma nasıl daha fazla kar ederim, nasıl daha fazla yolarım demektir.

 

Sözün kısası ise kurumsal herkestir. Ama uygulayan belli başlı şirketlerdir. Dediğim gibi bizim bakkal amcada kurumsal anlayana…

Yazımıza yorumlarınızı yazarsanız çok seviniriz. En azından tepkilerinizi iletmiş olursunuz.

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı giderek kölelik sistemine giriyor. Türkiye'de giderek iş bulma ve işsizlik oranı artıyor. Bulunan işlerde ise büyük sıkıntılar var.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar