Gündem

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı İncelemesi

Türkiye’de Kurumsallık Anlayışı giderek kölelik sistemine giriyor. Türkiye’de giderek iş bulma ve işsizlik oranı artıyor. Bulunan işlerde ise büyük sıkıntılar var. Çoğu kurumsal adı altında geçinen şirketler ise personelini günde ortalama olarak 12 saat çalıştırıyor. Verilen maaş oranları ise içler acısı. Çoğu işçinin şikayetleri ise maaş düşüklüğü, sosyal aktivite sorunları, giderek asosyalleşen yaşamlar.

Yapılan araştırmalarda bir çok şirket ise kurnazlık yapıyor. Çalışanını işkur stajyeri gibi gösterip sgk bedava ve aylık 1000 TL işkur veriyor geri kalan ücreti ise kendi tamamlıyor. Bu şartları kabul etmeyenleri ise işveren işe almıyor. Nasıl olsa dışarıda bir sürü üniversite mezunu işsiz diyor. Devlet ise sözde kurumsal şirketlere denetim yapıyor yada bu kadar şikayetleri dikkate alan var mı bilinmiyor. Ancak Özel sektörün durumu ise içler acısı. Alanında uzman kişiler işsiz, lise mezunu veya ilköğretim mezunu tercih edilerek daha yoğun çalışma, daha çok bir baskı, daha çok mobing yapılıyor. Maaş ve ücret konularında ise işçiler çoğu özel sektörde ücretlerini çok geç almakta veya alamıyor. Sözde ise biz kurumsalız! Peki kurumsallık demek sadece iş yeri açıp kurumsallık mı demek? Bizim bakkal amcada ona bakarsan kurumsal. Sonuçta oda bir ticarethane? Türkiye’de bu yapı devam ettikçe hiçbir zaman asla ilerlemez. Alanında uzmanlar boş boş geziyor. Vasıfsız insanlar ise eğitim vs. olmadan farklı farklı işlerde çalışıyor. Bunun adı kurumsallık değil bunun adı adam kandırma nasıl daha fazla kar ederim, nasıl daha fazla yolarım demektir.

 

Sözün kısası ise kurumsal herkestir. Ama uygulayan belli başlı şirketlerdir. Dediğim gibi bizim bakkal amcada kurumsal anlayana…

Yazımıza yorumlarınızı yazarsanız çok seviniriz. En azından tepkilerinizi iletmiş olursunuz.

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı

Türkiye'de Kurumsallık Anlayışı giderek kölelik sistemine giriyor. Türkiye'de giderek iş bulma ve işsizlik oranı artıyor. Bulunan işlerde ise büyük sıkıntılar var.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar