Para piyasası

Türk bankalarına kritik öneri

BofA, yatırımcılara portföylerinde kamu bankaları yerine özel sektör bankalarına ağırlık vermelerini önergesinde bulundu.

Faiz beklentisi yüzdesel olarak 10
BofA ML raporunda, 2014 yılında faiz indirimi beklemekte olan ekonomistlerinin artık bu beklentilerinden vazgeçtiklerini belirtikleri ve 2015 yılında faizin ikinci çeyrekten başlayarak yıl içinde yapılacak kümülatif 175 baz puanlık artışla yüzde 10’a artacağını tahmin ettikleri öngörüsünde bulundular.

Türk bankaları için 2015 hisse başına kâr tahminlerini ortalama yüzdesel olarak 19 ve 2016 kâr tahminlerini yüzde 17 civarında düşürmekte olan BofA ML, Halkbank ve Vakıfbank için tavsiyelerini ‘al’ ve ‘nötr’den ‘endeksin altında getiri’ye çekmiş durumda. Buna karşın daha düşük fiyat hedefi ile de olsa Garanti Bankası için ‘al’ tasviyesini korudu.
Hisse başına kâr tahminlerini düşürmesi sebebiyle Akbank için tavsiyesini de ‘al’dan ‘nötr’e indiren BofA, YKB ve İş Bankası için tavsiyelerini ‘nötr’ olarak korumış durumda.

 

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar