Gündem

Tekbir eşliğinde halk sokakta

Tekbir eşliğinde halk sokakta

 

Türkiye’de başta olmak üzere İstanbul’da ve İzmir olmak üzere meydanlar demokrasi için sokağa çıkan yurttaşlarla doldu taştı. On binlerce kişiden oluşmakta olan kalabalık meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor. Yurt genelindeki protestolarin bir çoğunda ise tekbir getirilerek darbe girişimine tepki gösterilmekte olduğu gözlendi.

Tekbir eşliğinde halk sokakta

 
Türkiye’de dün kalkışılan beraberinde darbe girişiminden ve bugünkü Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın çağrısının sonrasında ise halk demokratik hakkını kullanarak herkes meydanlarda toplanıyor.

İstanbul’da meydanlarda toplanan yurttaşlar darbe girişimini protesto ederken beraberinde ise, açılan ateşle yaşamını yitirenler için de dua edilmiş olundu. Vatandaşlar, tekbirler getirerek yaşanılanlara sert tepki gösterildi.

 

Taksim’de İstiklal Caddesi’nde binler protesto için bayraklarıyla yürüyüş yaptı ve arbede çıktı. Taksim’de de tekbirler duyuldu ve sloganlar atıldı.

BAŞKENT’TE ONBİNLERCE KİŞİ NÖBETTE

 

Kızılay Meydanında toplanan vatandaşlar ise korna sesleri sloganlar olsun, askeri kalkışmayı protesto etti.

İZMİR’DE MEYDANLARDA BÜYÜK KALABALIK

 

Meydanlardaki kalabalığın her geçen saat ve saniye daha da yükseldiği gözleniyor.

Dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri’nden bir grubun askeri darbe girişimin sonrasında ise, tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de halkın demokrasi nöbeti devam ediyor ve kavga, silah sesleri susmak bilmiyor.

 

 

[poll id=”3″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar