Gündem

Sümerbank satışa çıkarılıyor

Sümer Holding AŞ Genel Müdürlüğü, Sümerbank , SEKA, Merinos gibi tescilli markaları satışa çıkarılmış durumda
Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre ise Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen Merinos, Bursa Merinos, Career, Azot Sanayii, TÜGSAŞ, SEKA, TURBAN, Sümer Halı, Sümerbank ve Hereke markaları satış yöntemi ve pazarlık usulü ile satışa çıkarılacak.

İhalede, her marka için geçici teminat bedeli 50 bin lira olarak belirlenmiş durumda.

Teklifler, şartnamede belirtilen hususlar dikkate alınarak en geç 14 Ekim saat 16.00’a kadar Sümer Holding AŞ Genel Müdürlüğüne ulaştırılacak.

Holding, teklif verme süresini uzatabilecek.

81 YILLIK MARKA DEĞERİ

Sümerbank, ülkenin sanayileşmesini sağlamak, temel sanayi dallarında kurumlar gerçekleştirmek, halkın gereksinimlerini karşılamak, ülkenin her bölgesinde yöre insanına istihdam yaratmak için “Sanayide Devlet” sloganı ile 11 Temmuz 1933’te kurulmuştu.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinin Özelleştirilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde, 11 Eylül 1987 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Sümerbank’ın özelleştirilmesine karara bağlanmıştı.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Devletin öğretmenlere verdiği çek ile ilk gocuğumu babam Sümerbank’tan almıştı. “Sümerbank, SEKA, Merinos markaları satışa çıkartıldı”

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar