Forex Haberleri

Sterlin, İngiltere Merkez Bankası kararıyla beraber geriledi

 Sterlin, İngiltere Merkez Bankası kararıyla beraber geriledi. Sterlin, Perşembe günü ise İngiltere Merkez Bankası’nın büyüme ve enflasyon tahminlerini ve beklentileri artmasıyla sonrasında dolar karşısında gerileme gösterdi.

 
GBP/USD 0,62% değer kaybı ile 1,2583 seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

 
İngiltere Merkez Bankası, ekonomik büyümenin bu yıl için ekonomik büyüme tahminini 2,0% olarak belirledi. Bir önceki tahmini 1,4% olarak belirlenmişti.
Ekonominin 2018 yılındaki büyüme tahminini 1,5%’ten 1,6%’ya çıkaran banka, 2019 için büyüme tahminini 1,6%’dan 1,7%’ye yükseltti.
Banka, “Güncellenen öngörüler, güçlü küresel faaliyet, gelişen piyasa fiyatları ve daha destekleyici kredi koşullarını yansıtmaktadır” diye açıklama geldi.
Banka, enflasyonun 2017’nin ilk çeyreğinde 2,0%, 2018 başında 2,7% ve 2019 başında 2,6% olmasını beklentiler arasına yer alıyor.
Banka, piyasaların beklediği gibi faiz oranlarını 0,25% seviyesinde tutma kararı almış oldu.
Karar, kurul tarafından oybirliği ile alınmış oldu. Buna ek olarak tüm Para Politikası Komite (MPC) üyeleri, varlık alım programının 435 milyar sterlinde tutulması yönünde oy kullanmış oldu. Sterlin, euro karşısında değer kaybetti. EUR/GBP 0,87% artışla 0,8581 rakamına artış gösterdi.

 

 

[poll id=”5″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar