Gündem
Neler Oluyor?

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi Birçok şirketin hem büyük hem de küçük şirketlerde personel ile ilgili destek fonksiyonları hakkında düşündüğü bir değişiklik oldu. Bu değişiklik temel yeterlilikleridir ve şirket ile ilgili olmayan harici hizmet özelliklerini içerir. Bu değişiklik özellikle güvenlik hizmetlerinde yaygındır.

Çalışanlarının, müşterilerinin ve varlıklarının korunmasını ve güvenliğini sağlayan hemen her türden işletme, güvenilir güvenlik hizmeti tedarikçilerinin güvenlik programlarında çalışmasını istiyor. Bugünün zamanında, son derece etkili bir güvenlik sistemi her zaman bir şirket güvenlik yetkilisi değildir!

Bugün toplumumuzdaki riskler ve güvenlik kaygıları, aynı zamanda aşağıdakileri de içeren son derece olumlu güvenlik sistemleri gerektirmektedir: önemli saha / endüstriye özgü eğitim ve acil / afet becerileri ile profesyonel eğitim programları.

Kontrol

Birçok işletme, sözleşmeli bir güvenlik firmasından yararlanarak güvenlik bölümleri üzerinde kontrollerini kaybedeceklerini düşünmektedir. Bu profesyonel güvenlik şirketleri ile durum böyle değil. Bir güvenlik programı yapan her şey: Hem eğitim hem de site özellikleri, müşterinin gereksinimlerini karşılamak ve güvenlik hedeflerini mümkün olan en doğru şekilde karşılamak için gerekli şekilde oluşturulur ve değiştirilir. Saygın güvenlik uzmanları, bunu sağlamak için düzenli olarak kayıtlı eğitim ve anlaşma uyum denetimleri sunabilmelidir.

Kalite

Güvenlik şirketlerinin havuzunda güvenilir bir şirket bulurken bir sorun olabilirken , Türkiye’de güvenlik hizmetleri sunan ve son derece profesyonel bir şekilde çalışan birkaç şirket var . Bunlar yeterli yeterlilik kontrolleri yapan ve ciddi bir takım işe alma sürecine sahip şirketler.

Delegasyon

Pek çok güvenlik uzmanı, başka bir hizmet sağlayıcıya geçmenin, işletmeleri için düşük değer anlamına geleceğini, bu program üzerinde daha az kontrol sahibi olacağını veya işlerini kaybetmesinin muhtemel olduğu konusunda uyarıda bulunur. Ancak bir güvenlik sözleşmesindeki bir değişikliğin tersine bir etkisi olabilir.
Koruma sistemlerini görevlendiren güvenlik yöneticileri, güvenlik görevlileri kontrol etmenin günlük yükünü ele almak için uzun saatler ayırmaya daha çok ihtiyaç duyduklarını biliyorlar. Site maliyetini azaltma uygulamaları yaratarak, kriz programları oluşturarak ve güvenlik yazılımlarının performansını artırarak becerilerini daha etkili şekilde sunarlar. Bu onların güvenlik baş ağrısını azaltmalarına yardımcı olur.

Alıkonma

Bir güvenlik şirketi anlaşmasında yapılacak değişiklik, her zaman yerleşik güvenlik ekibinizi kaybetmek anlamına gelmez; sözleşme şirketleri, mevcut personelin ihtiyaç duydukları becerileri ve şirket gereksinimlerini karşılayacakları sürece istedikleri şekilde koruyabilmesini sağlar. Şirket basit bir değişim olduğundan emin olmak için çalışacaktır.

Rekabet

İş için rekabet eden ve bunu daha iyi bir teknoloji ile yapan birçok şirket ile, bir şirketin birincil hizmetini geliştirmeye odaklanmış bir işgücüne sahip olmak önemlidir. Örneğin, bir çatı tamircisi üreticisi, büyük ihtimalle, şirket içi güvenlik görevlilerinin girişimleri nedeniyle piyasalardaki yerini hiçbir zaman geliştiremeyecektir. Birçok şirket yöneticisi, güvenilir sözleşme güvenlik şirketlerini kullanmaya karar veriyor, tıpkı kendi güvenlik iş uzmanları gibi, onların özel iş hedeflerine odaklanmalarına izin veriyorlar.

Sorumluluk ve Maliyet

Yani ne kadara mal olacak? Mevcut prosedürlerin toplam maliyetlerini anlamak, güvenlik uzmanlarının sözleşmeli seçimin işiniz için daha anlamlı hale gelmesini sağlamak için tüm ayrıntıları değerlendirmesini ve açıklamasını sağlar.

Genel olarak, bir güvenlik koruma programının fiyatı bir şirketin özel güvenlik planı bütçesiyle karşılaştırılabilir veya daha az olabilir. Bununla birlikte, sağlanan daha fazla güvenlik, diğer gizli maliyetlerin kaldırılmasına ek olarak, bir şirketin uzun vadeli harcamalarını azaltacaktır. Ekstra maliyetler arasında fazla mesai maaşları, şirket üniformaları, işe alım ve geçmiş kontrol maliyetleri, personelin maaş bordro çözümlerinin denetimi ve amortisman sayılabilir.

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi

Sözleşmeli Özel Güvenlik Görevlisi Birçok şirketin hem büyük hem de küçük şirketlerde personel ile ilgili destek fonksiyonları hakkında düşündüğü bir değişiklik oldu.

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar