Para piyasası

Son zamanların zirvesinde dolar

Amerika birleşik devletlerinde  faizlerin hızlı yükselebileceğine yönelik geçen hafta gerçekleşen Fed açıklamasının ardından piyasalarda sular durulmamakta.

Yeni haftaya 2.23 liranın hemen üzerinde başlamakta olan dolar dün 2.2470 TL ile 24 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesine çıkmış durumda. Dolarda artışın bu hafta gerçekleşecek 6 yerel Fed başkanının konuşmasına bağlı olacağını belirmekte olan analistler, bu başkanlardan erken faiz yükseltimine yönelik açıklama gelmesi durumunda doların 2.25 TL seviyesinin üstüne çıkabileceğine dikkat çekmiş durumda.

DRAGHI EN GÜÇLÜ ARACI AÇIKLAMADA BULUNDU
Diğer yandan Avrupa merkez bankası Başkanı Mario Draghi Hedefli Uzun Vadeli Refinansman Operasyonu’nun (TLTRO) en güçlü araç olmasını beklediğini açıkladı. TLTRO operasyonları ile bankalara özel sektöre kredi vermeleri için finansman sağlayacak olan Draghi Eylül ve Aralık aylarında TLTRO operasyonlarının kombinasyon içinde değerlendirileceğini söyledi. AB bölgesinde reel ekonomiyi canlandırma amacı taşımakta olan  TLTRO ihalelerin ilk turu geçen hafta gerçekleştirilmişti. Bu ihalede bankalara 4 yıl vadede 82,6 milyar Euro şartlı finansman sağlanmıştı bu durumda.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar