Para piyasası

Piyasaların gözü ABD’de

Küresel piyasalar, Brexit sonrası negatif seyrini devam ettirirken bunun beraberinde, yatırımcılar bugün ABD’de açıklanacak olan büyüme verilerine odaklanıldı.

 

 
Brexit kararının çıkmasının sonrasında piyasalara hakim olan şok etkisi ve panik havası kademeli olarak devam etmekte olan yatırımcılar bugün ABD’de açıklanacak büyüme verilerine ve analizlerine odaklandı.
Kredi derecelendirme kuruluşları olarak bilinen Fitch Ratings ve Standard & Poor’s’un İngiltere’nin notunu düşürmesi ve yetkililerden gelen açıklamaların beraberinde ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri artırması pay piyasalarında satış baskısının sürmesine sebep oluyor.
Son yıllarda gelişmiş ekonomiler arasında yer alan büyümenin dinamosu olarak görülen İngiltere’nin gelecek dönemde resesyon, yüksek enflasyon ve işsizlikle karşı karşıya kalabileceği yorumlarıyla beraber risk algısını negatif etkilerken, sterlin/dolar paritesi dün yüzde 3’ün üzerinde değer kaybederek 1,3125 ile son 31 yılın en düşük seviyesine gerileme gösterdi.

[poll id=”2″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar