Para piyasası

Piyasalarda petrol etkisi

Piyasalarda petrol etkisi

 

 

Asya borsaları Apple hisselerindeki sıçrama ile beraberinde ve petrol fiyatlarındaki yükselişin Wall Street’e olumlu yansımasının etkisiyle yükselişe geçmiş oldu. MSCI endeksi ve Japonya Nikkei endeksi de artış kaydetti. Wall Street dünü artı değerde kapattı.

 

 

Küresel piyasalar değer kazanmış oldu.
Asya borsaları bunun beraberinde ise Apple Corp hisselerindeki sıçrama ve petrol fiyatlarındaki yükselişin Wall Street’e olumlu yansımasının etkisiyle iki ayın en düşük seviyelerinden yeniden artışa geçti.
Japonya dışındaki bununla beraber ise Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.4 artarken, Japonya Nikkei endeksi de yüzde 0.8 artış kaydetmiş oldu.
Geçen ay yaklaşık beşte bir oranında değer kaybeden Apple hisseleri, Warren Buffett’e ait Berkshire Hathaway’in 1 milyar dolarlık Apple hissesi alacağını açıklamasının ardından yüzde 3.7 yükselişle kapandı.
Wall Street’te ise borsalar Apple’daki hareketlilik ve enerji hisselerindeki yükselişle beraber dünü artıda kapattı. Dow Jones yüzde 1 yükselerek 17,710.71 puandan, S&P 500 yüzde 0.98 artarak 2,066.66 puandan ve Nasdaq endeksi de yüzde 1.22 artışla 4,775.46 puandan kapanmış oldu.

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar