Para piyasası

Piyasalarda Fed tutanakları etkili

Piyasalarda Fed tutanakları etkili

 

 

 

Asya borsaları bugün artış kaydetse de haftalık bazda kayıp yaşamaya hazırlanırken bunun beraberinde ise, ABD doları da Fed’in önümüzdeki ay faizleri artırabileceği söylentileriyle beraber artış gösterdi. Wall Street dün düşüşle kapandı.

 

 

Küresel piyasalarda Fed tutanakları etkili olduğu görüldü.
Asya borsaları bugün yükseliş kaydetse de haftalık bazda kayıp yaşamaya hazırlanırken, ABD doları da Fed’in önümüzdeki ay faizleri artırabileceği söylentileriyle beraber yükseldi.
Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.6 yükselirken, haftalık bazda yüzde 0.3 düşüşte ve bu yılın başından bu yana ise yüzde oranı ile 4.2 aşağıda seyrediyor.
Japonya Nikkei endeksi erken saatlerdeki kayıplarını silerek yüzde 0.2 artış gösterdi ve haftalık kazançlarını yenin dolar karşısındaki değer kaybıyla da beraber yüzde 1.6’ya çıkarmış oldu.
ABD’de Fed’in faizleri önümüzdeki ay artırabileceği beklentilerinin oluşmasının sonrasında ise Wall Street dün düşüşle kapanırken, New York Fed Başkanı William Dudley yaptığı bir konuşmada Fed yetkililerinin, piyasaların Haziran veya Temmuz ayında bir faiz artışı ihtimalini hafife aldığını düşündüklerini belirtmiş oldu.

 

[poll id=”2″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar