Gündem

Piyasalar Seçimleri Bekliyor

Piyasalar Seçimleri Bekliyor

Piyasalar Seçimleri Bekliyor. Küresel piyasalar dün negatif bir seyir ile işlem yaparken, yurt içinde hafta sonu gerçekleştirecek seçimler bekleniyor ve sonuçları ise merak konusu haline geldi.

Piyasanın gözü seçimlerde

ABD’de dün açıklanılan işsizlik başvuruları verileri ve analizlerinde son 1,5 ayın en düşük seviyesine işaret etmesine karşın pay piyasalarında satış ağırlıklı seyrin devam ettiği incelendi.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin, eyaletlerin internet üzerinden yapılan alışverişlerden (e-ticaret) satış vergisi toplayabileceğine karar vermesinin bu sektör hisselerinde düşüşlere sebep olduğu, bunun da piyasa genelindeki negatif havayı desteklediği belirtilmekte.

Dün Dow Jones endeksi düşüşünü üst üste 8’inci işlem gününe taşıyarak yüzde olarak ise 0,80 değer kaybederken, S&P 500 endeksi yüzde 0,63 ve Nasdaq endeksi de yüzde 0,88 gerileme gösterdi.

Avrupa tarafında, göçmen politikaları konusundaki anlaşmazlıklar gündemi meşgul etmeye devam ederken, bugün Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkenin maliye bakanlarının katılacağı Ekonomik ve Mali İşler Konseyi olarak (ECOFIN) toplantısı yatırımcıların odağında yer alıyor.

Dün İngiltere Merkez Bankası’nın beklentiler doğrultusunda politika faizi ve varlık alım hedefinde değişikliğe gitmemesine karşın olarak ise Avrupa borsalarındaki düşüşlerin devam ettiği görüldü. Almanya’da DAX endeksi yüzdelik kısımda 1,44, İngiltere’de FTSE 100 endeksi yüzde 0,93 ve Fransa’da CAC 40 endeksi de yüzde olarak ise 1,05 değer kaybetmiş oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar