Para piyasası

Piyasalar pozitif seyirde

ABD’de Noel tatili ile yılbaşı tatilini birleştiren birçok yatırımcı ise sebebi ile özlenirken, borsalarda yüzdesel oranda ise 1’i aşan artışlar görüldü. Dün açıklanan dış ticaret açığının beklentilerin hafif üzerinde olmasının sonrasında ise Dow Jones endeksi yüzde 1,10, S&P 500 endeksi yüzdesel olarak 1,06 ve Nasdaq endeksi yüzde 1,33 değer kazanmış oldu.

Analistler, bugün açıklanacak bekleyen konut satışları verisinin takip edileceğini belirterek, yılın son işlem günlerinde piyasalarda pozitif görünümün korunabileceğini ifade edilmektedir. Avrupa tarafında, euro/dolar paritesinin, içinde bulunduğu dar bant içindeki dalgalı hareket ettiği görülmekte iken, borsalarda yüzdesel oranda ise 2’ye yaklaşan artışlar dikkati çekti. Dün Almanya’da DAX endeksi yüzde 1,94, İngiltere’de FTSE 100 endeksi yüzdesel oranda 0,96 ve Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 1,81 değer kazanmış oldu.

Analistler, bugün İngiltere’de konut fiyatları ve Avro Bölgesi’nde para arzı verilerinin takip edileceğini ifade edilmekte. Asya tarafında, bugün açıklanan analizlere göre Çin’de 3’üncü çeyrek cari işlemler fazlası 63,4 milyar dolardan 60,3 milyar dolara revize edilmiş olup, Güney Kore’de ise mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi kasım ayında aylık yüzdesel oranda 2,1 değer kaybı yaşandı. Verilerin sonrasında ise şu dakikalarda Şanghay Bileşik endeksi yatay bir seyir izlerken, Güney Kore’de Kospi endeksi günü yüzdesel oranda 0,25 değer kaybıyla, Japonya’da Nikkei 225 endeksi ise yüzde 0,27 yükselişle tamamlamış oldu.

[poll id=”10″]

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar