Para piyasası

Petrolde düşüş devam ediyor

Petrol OPEC öncesi geri çekilme yaşandığı gözlemleniyor,brent petrol 49 doların altında seyrediyor.Petrol fiyatları, Viyana’da gerçekleştirilecek olan üretim politikasının görüşüleceği OPEC toplantısı öncesi, ABD’de petrol sondaj kuyusu sayısındaki azalma ile birlikte, varil başına 50 dolar civarında seyretti.

Brent petrol cuma günü 48.68 dolara kadar gevşedikten sonra 49.38 dolardan haftayı kapattı.Yeni haftaya 50 doların üzerinde başlayan brent petrol şu saatlerde yüzde 2.24 değer kaybı ile 48.96 seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. NYMEX ise erken saatlerde yüzde 0.8 kadar yükseldikten sonrasında ise, bu kazancını geri vererek yüzde oranı ile 32 eksiye geçmiş oldu.

Baker Hughes Inc.’nin Cuma günü açıkladığı verilere göre yapılan analizde ise, ABD’de petrol sondaj kuyusu sayısı, önceki hafta değişiklik göstermemesinin sonrasında ise, 27 Mayıs haftası 2 azalarak 316’ya indi. Irak’ı OPEC toplantısında temsil edecek olan Petrol Bakan Yardımcısı Fayyad Al-Nima, Petrol İhraç Eden Ülkeler Topluluğu’nun (OPEC), 2 Haziran’daki toplantısında görüşülecek konuların üretimin dondurulmasını da içereceğini belirtmiş oldu.

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar